III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 07.03.2021 r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  2. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca. Z racji Wlk. Postu, nabożeństwa adoracyjnego dzisiaj nie będzie. Po Mszy Św. o godz. 9.00, nabożeństwo Gorzkich Żali. Z udziałem w tym nabożeństwie Gorzkich Żali, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  3. Młodzież planującą w najbliższym czasie zawarcie małżeństwa, serdecznie zapraszam na Mszę Św. wieczorną. Bezpośrednio po Mszy Św. kolejna katecheza Kursu Przedmałżeńskiego.
  4. We czwartek rozpoczynamy nasze tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne. Program Rekolekcji jest następujący:
    CZWARTEK 11.03. I PIĄTEK 12.03.
    09.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych (oraz dla klas VII i VIII)
    11.00 – Msza Św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej – kl. IV,V i VI
    W piątek 12 marca o godz. 12.00 Droga Krzyżowa dla dzieci i młodzieży
    12.30 – Msza Św. z nauką dla dzieci ze szkoły podstawowej – kl. 0, I, II i III
    17.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych (spowiedź od 16.30)
    19.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych (spowiedź)
    SOBOTA 13.03.
    09.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych
    11.00 – Msza Św. z nauką dla dzieci i młodzieży ze szkoły podstawowej
    18.00 – Msza Św. z nauką dla dorosłych
  5. Ofiary, które złożymy na tacę z racji Rekolekcji, przeznaczone są jako nasz dar, dla ks. Rekolekcjonisty. Wszystkich do udziału w Rekolekcjach serdecznie zapraszam.
  6. Młodzież z kl. I i II szkół średnich, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania, proszę o udział we czwartek i piątek na Mszach Św. o godz. 17.00 lub 19.00 natomiast w sobotę, spotykamy się na Mszach Św. o godz. 9.00 bądź 18.00. Młodzież obecna w kościele na Rekolekcjach, przychodzi normalnie po podpis, natomiast młodzież uczestniczącą w Rekolekcjach przez internet, proszę o krótkie prace pisemne na tematy rekolekcyjne do niedzieli 28 marca włącznie. Dzieci i młodzież z naszej szkoły, swój udział w Rekolekcjach potwierdzają zgodnie z ustaleniami z Panem Katechetą.
  7. Starać się będziemy, aby Msze Św. z naukami rekolekcyjnymi, były transmitowane przez internet.
  8. W przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. oraz dla ich rodziców. Dzieci i rodziców bardzo proszę o obecność.
  9. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlane związane z ogrzewaniem kościoła. Wszystkim za życzliwe wsparcie serdecznie dziękuję.
  10. W ubiegłą niedzielę do puszek zbieraliśmy ofiary na dzieło misyjne Ad Gentes. Zebraliśmy 274 zł i 20 gr. Za życzliwą pomoc i wsparcie tego misyjnego dzieła, wszystkim z całego serca dziękuję.
  11. Z serdeczną prośbą zwracam się do wszystkich Państwa Sołtysów, by przy okazji zbierania opłat podatkowych, można było przeprowadzić zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji naszego kościoła w całym roku. Bardzo o tę zbiórkę proszę. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Cięciwy i P. Małgorzacie Karłowskiej za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 140 zł. Bardzo serdecznie dziękuję również mieszkańcom Cisówki i Panom Andrzejowi Kowalczykowi i Robertowi Piwek za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 1.226 zł. Bóg Wam zapłać kochani za życzliwą pamięć.
  12. Trwają prace przy konserwacji i pielęgnowaniu drzew na starym cmentarzu. Będą trwały jeszcze w tym tygodniu.
  13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.