Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.2021 r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 9.00, nabożeństwo Gorzkich Żali. Z udziałem w nabożeństwie Gorzkich Żali, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci z kl. III, przygotowujących się do I Komunii Św. oraz dla ich rodziców. Dzieci i rodziców bardzo proszę o obecność.
  4. Młodzież planującą w najbliższym czasie zawarcie małżeństwa, serdecznie zapraszam na Mszę Św. wieczorną. Bezpośrednio po Mszy Św. kolejna katecheza Kursu Przedmałżeńskiego.
  5. Ofiary, które dzisiaj składamy na tacę, przeznaczone są na prace budowlane związane z ogrzewaniem kościoła. Wszystkim za życzliwe wsparcie serdecznie dziękuję.
  6. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci o godz. 15.30 a Msza Św. o godz. 16.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.30 podczas której, uroczyście rozpoczniemy obchody Roku Św. Józefa. Z tej racji, Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 18.30. Z udziałem w Drodze Krzyżowej, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam. W związku z piątkową uroczystością, post nas nie obowiązuje.
  7. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów. Bardzo proszę wszystkich o konieczną obecność.
  8. Bardzo proszę młodzież planującą w przyszłym roku zawarcie małżeństwa o zgłaszanie terminów. Proszę również osoby, które w przyszłym roku planują Mszę Św. gregoriańską za swoich bliskich zmarłych, o ustalenie terminów w zakrystii.
  9. Z serdeczną prośbą zwracam się do wszystkich Państwa Sołtysów, by przy okazji zbierania opłat podatkowych, można było przeprowadzić zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji naszego kościoła w całym roku. Bardzo o tę zbiórkę proszę. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Wólki Wybranieckiej i P. Janowi Popławskiemu za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 430 zł. Bardzo serdecznie dziękuję również mieszkańcom Małkowa i osobom zbierającym za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 260 zł. Z całego serca dziękuję również mieszkańcom Goździówki i P. Robertowi Rurka za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 1.000 zł. Dziękuję mieszkańcom Poręb i P. sołtysowi Władysławowi Wieczorkowi za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 300 zł. Bóg Wam zapłać kochani za życzliwą pamięć.
  10. Zakończyliśmy już prace związane z konserwacją i pielęgnacją drzew na cmentarzu.
  11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.