Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.03.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 9.00, nabożeństwo Gorzkich Żali. Z udziałem w nabożeństwie Gorzkich Żali, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dla dzieci z kl. III, przygotowujących się do I Komunii Św. oraz dla ich rodziców. Dzieci i rodziców bardzo proszę o obecność.
 4. Młodzież planującą w najbliższym czasie zawarcie małżeństwa, serdecznie zapraszam na Mszę Św. wieczorną. Bezpośrednio po Mszy Św. kolejna katecheza Kursu Przedmałżeńskiego.
 5. Ofiary, które dzisiaj składamy na tacę, przeznaczone są na prace budowlane związane z ogrzewaniem kościoła. Wszystkim za życzliwe wsparcie serdecznie dziękuję.
 6. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu, Droga Krzyżowa prowadzona przez dzieci o godz. 15.30 a Msza Św. o godz. 16.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 17.30 podczas której, uroczyście rozpoczniemy obchody Roku Św. Józefa. Z tej racji, Droga Krzyżowa dla dorosłych o godz. 18.30. Z udziałem w Drodze Krzyżowej, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam. W związku z piątkową uroczystością, post nas nie obowiązuje.
 7. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów. Bardzo proszę wszystkich o konieczną obecność.
 8. Bardzo proszę młodzież planującą w przyszłym roku zawarcie małżeństwa o zgłaszanie terminów. Proszę również osoby, które w przyszłym roku planują Mszę Św. gregoriańską za swoich bliskich zmarłych, o ustalenie terminów w zakrystii.
 9. Z serdeczną prośbą zwracam się do wszystkich Państwa Sołtysów, by przy okazji zbierania opłat podatkowych, można było przeprowadzić zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji naszego kościoła w całym roku. Bardzo o tę zbiórkę proszę. Jednocześnie bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Wólki Wybranieckiej i P. Janowi Popławskiemu za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 430 zł. Bardzo serdecznie dziękuję również mieszkańcom Małkowa i osobom zbierającym za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 260 zł. Z całego serca dziękuję również mieszkańcom Goździówki i P. Robertowi Rurka za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 1.000 zł. Dziękuję mieszkańcom Poręb i P. sołtysowi Władysławowi Wieczorkowi za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 300 zł. Bóg Wam zapłać kochani za życzliwą pamięć.
 10. Zakończyliśmy już prace związane z konserwacją i pielęgnacją drzew na cmentarzu.
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content