Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 21.03.2021 r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 9.00, nabożeństwo Gorzkich Żali. Z udziałem w nabożeństwie Gorzkich Żali, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  3. W miniony piątek rozpoczęliśmy w Kościele Rok Św. Józefa. W tym czasie, zapraszam w każdą środę po wieczornej Mszy Św. na nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  4. We czwartek przeżywać będziemy Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Zadbajmy kochani, by w tym dniu uczestniczyć we Mszy Św.
  5. Uroczystość Zwiastowania Pańskiego to w Kościele Dzień Modlitw o Ochronę Życia Poczętego. Starajmy się w naszej codziennej modlitwie pamiętać o tym.
  6. Również we czwartek, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia w tym roku I Komunii Św., będą mieć wręczane książeczki pierwszokomunijne. Dzieci jak i rodziców bardzo proszę o konieczną obecność.
  7. W piątek Msze Św. w naszym kościele o godz. 16.00 i 17.00. Ostatnia w tym roku nasza wspólna Droga Krzyżowa o godz. 18.00. Niestety, tak jak w ubiegłym roku, ze względu na pandemię, Drogi Krzyżowej ulicami Pustelnika nie będzie. Będziemy ją transmitować przez internet. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam. Pamiętajmy, że z udziałem w nabożeństwie Drogi Krzyżowej, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  8. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka dla ministrantów. Bardzo proszę wszystkich o konieczną obecność.
  9. W ubiegłą niedzielę, ofiary, które składaliśmy na tacę, przeznaczone były na prace budowlane związane z ogrzewaniem kościoła. Zebraliśmy 2.281 zł i 40 gr. Wszystkim za życzliwe wsparcie tych prac, serdecznie dziękuję.
  10. W przyszłą niedzielę przypada już Niedziela Palmowa Męki Pańskiej – tym samym, rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm przed każdą Mszą Św. Uroczyste poświęcenie palm będzie tylko przed Mszą Św. o godz. 12.30.
  11. Serdecznie zapraszam do spowiedzi. Spowiedź w tym tygodniu codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św.
  12. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Kątów Goździejewskich II i P. Katarzynie Brewczyńskiej za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 620 zł. Również bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Kątów Goździejewskich I i P. Anecie Rosik za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 721 zł. Dziękuję mieszkańcom Walercina i P. Józefowi Wieczorkowi za zebrane ofiary. Przekazanych zostało 360 zł. Serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom Choin i P. Zofii Rogala za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 640 zł. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Wólki Konstancji i P. Małgorzacie Zdrojewskiej za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 300 zł. Dziękuję mieszkańcom Pustelnika i P. Sylwi Buczek za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 1.111 zł. Również serdecznie dziękuję mieszkańcom Gorzanki i P. Wiesławowi Wieczorkowi za zebrane ofiary. Przekazanych mi zostało 300 zł. Bóg Wam zapłać kochani za życzliwą pamięć.
  13. Moi Drodzy! Od wczoraj obowiązują nas restrykcje związane z pandemią. Wracamy do obostrzeń z jesieni ub. roku. W kościele jednorazowo może przebywać 31 osób.
  14. Bardzo serdecznie dziękuję osobom i rodzinom za chęć partycypowania w kosztach przecinki i konserwacji drzew na naszym cmentarzu. Bóg Wam zapłać kochani za życzliwość i troskę.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.