Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 28.03.2021 r.

 1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Palmową Męki Pańskiej. Wydarzeniami tej niedzieli rozpoczynamy obchody Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm przed każdą Mszą Św. Uroczyste poświęcenie palm będzie tylko przed Mszą Św. o godz. 12.30.
 2. Moi Drodzy! Od wczoraj obowiązują nas nowe restrykcje związane z pandemią. Zgodnie z nowymi rozporządzeniami, w kościele jednorazowo może przebywać 22 osób: w nawie głównej – 16 osób, w kaplicy – 3 osoby, na chórze – 2 osoby, w kruchcie – 1 osoba. Bardzo też proszę, by do zakrystii wchodzić pojedynczo.
 3. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 4. Dziś, po Mszy Św. o godz. 9.00, nabożeństwo Gorzkich Żali. Z udziałem w nabożeństwie Gorzkich Żali, łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 5. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do obchodów Triduum Paschalnego. Spowiedź w tym tygodniu w poniedziałek, wtorek i we środę pół godziny przed każdą Mszą Św. Po wieczornej Mszy Św. spowiedź w poniedziałek i wtorek do godz. 19.00 we środę do godz. 19.30. Serdecznie zapraszam.
 6. W najbliższy czwartek, przypada Wielki Czwartek. Uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Jest to dzień ustanowienia przez Pana Jezusa Sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po liturgii Mszy Św. uroczyście przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Ciemnicy. Możliwość adoracji do godz. 21.00. Wielkoczwartkową uroczystość w całości będziemy transmitowali przez internet.
 7. W Wielki Piątek zapraszam na adorację Pana Jezusa w ciemnicy już od godz. 8.00. O godz. 15.00 – w godzinie śmierci na krzyżu naszego Zbawiciela, rozpoczniemy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii, Najświętszy Sakrament uroczyście przeniesiemy do Grobu Pańskiego. Możliwość adoracji do godz. 21.00. Wielkopiątkową uroczystość w całości będziemy transmitowali przez internet. Jeżeli pogoda na to pozwoli, Liturgia Męki Pańskiej będzie sprawowana przed kościołem. Pamiętajmy Kochani! W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły. Ofiary, które w Wielki Piątek złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.
 8. W Wielką Sobotę, Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć Zbawiciela i Jego zstąpienie do otchłani. Możliwość adoracji przy Grobie Pańskim od godz. 8.00. Jeżeli będzie sprzyjająca ku temu pogoda, święcenie pokarmów będzie odbywało się na placu przed bramą kościoła. Wodę święconą, można będzie nabywać u ministrantów na zewnątrz kościoła. Porządek święcenia będzie następujący:
  8.30 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Pustelnika (mieszkających po stronie szkoły patrząc od ul. Warszawskiej)
  9.00 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Cisówki (mieszkających po stronie kapliczki)
  9.30 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Pustelnika (mieszkających po stronie kościoła patrząc od ul. Warszawskiej)
  10.00 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Cisówki (mieszkających po przeciwnej stronie kapliczki)
  10.30 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Goździówki
  10.45 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Wólki Wybranieckiej
  11.00 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Gorzanki i Zawiesiuch
  11.15 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Małkowa i Łeki
  11.30 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Krubek – Górek
  12.00 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Cipoanu
  12.30 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Walercina
  13.00 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Kątów Goździejewskich I
  13.30 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Kątów Goździejewskich II
  14.00 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Choin i Wólki Konstancji
  14.30 – święcenie pokarmów dla mieszkańców Poręb i Cięciwy
  Święcenie pokarmów przed kościołem uzależnione jest od rozporządzeń Ministerstwa Zdrowia i GIS. Jeżeli nie będzie dobrej pogody, święcenie pokarmów również będzie odbywało się przez internet, tak jak w ubiegłym roku.
 9. O godz. 15.00 w Wielką Sobotę Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 19.00. Jeżeli pogoda na to pozwoli, Liturgia Wigilii Paschalnej będzie sprawowana przed kościołem. Na Liturgię Paschalną wszyscy przychodzimy ze świecami. Starajmy się Kochani, aby Wielka Sobota, do Wigilii Paschalnej, była czasem postu. Wielkosobotnią uroczystość w całości będziemy transmitowali przez internet.
 10. W niedzielę, przeżywać będziemy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Tradycyjnie – rezurekcja o godz. 6.00. Później Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego, Mszy Św. wieczorem o godz. 18.00 nie będzie. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 12.30. Rezurekcję oraz Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30 transmitować będziemy przez internet.
 11. W przyszły poniedziałek przypada II Dzień uroczystości Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. W Poniedziałek Wielkanocny, Mszy Św. wieczornej nie będziemy transmitować przez internet.
 12. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Krubek – Górek i P. Arturowi Szejna za zebrane ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego i do dekoracji kościoła. Przekazanych mi zostało 400 zł. Bóg zapłać za życzliwą pamięć.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content