Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 04.04.2021 r.

  1. Dzisiaj, wraz z całym Kościołem, przeżywamy Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. dzisiaj jeszcze o godz. 11.00 i 12.30. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 12.30. Jeśli pogoda na to pozwoli, wszystkie Msze Św. będą odprawiane na zewnątrz kościoła. Dziś, Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 nie będzie. Wszystkie Msze Św. będą transmitowane przez internet.
  2. Jutro, w poniedziałek – przeżywamy II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Św. według porządku niedzielnego: 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego po Mszy Św. o godz. 12.30. Msze Św. w poniedziałek będą odprawiane w kościele. Ofiary które w poniedziałek złożymy na tacę, przeznaczone są na potrzeby KUL-u. Jutro, Msza Św. o godz. 18.00 nie będzie transmitowana przez internet.
  3. Najbliższy tydzień to czas Oktawy Wielkanocnej. Od czasów starożytnych Kościół obchodzi je jako uroczystości Pańskie. Z tej racji w najbliższy piątek post nas nie obowiązuje i możemy spożywać pokarmy mięsne.
  4. We wtorek, środę i piątek Nowenna do Miłosierdzia Bożego po wieczornej Mszy Św. We czwartek Nowennę będziemy odprawiać po Mszy Św. o godz. 8.00.
  5. W sobotę o godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Nowenna do Miłosierdzia Bożego w sobotę po różańcu. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  6. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego. Ofiary które złożymy w przyszłą niedzielę na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
  7. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować tym wszystkim, którzy swoją pracą, zaangażowaniem, pomogli nam w przeżywaniu tych najświętszych wydarzeń naszego zbawienia. Słowa wdzięczności kieruję do P. Sylwestra Bąkowskiego za jego trud i poświęcenie aby można było w tych dniach zrealizować transmisje internetowe. Szczególne słowa uznania kieruję do P. Wiesława, P. Żanety i Weroniki za dekoracje w kościele, szybkie i sprawne przygotowanie liturgii na zewnątrz kościoła. Bóg Wam zapłać kochani za te ciężko przepracowane dziesiątki godzin. Bardzo serdecznie pragnę podziękować naszym strażakom za przygotowane tak sprawnie namioty do Mszy Św., do święcenia pokarmów, za Waszą wartę przy Grobie Pańskim i zawsze życzliwą pomoc. Bardzo serdecznie dziękuję ministrantom za Waszą obecność i posługę w dniach Triduum. Bardzo serdecznie dziękuję lektorom za Waszą obecność i pomoc. Z całego serca dziękuję P. Przemkowi za przygotowane śpiewy i oprawę muzyczną. Serdeczne słowa wdzięczności kieruję też do naszego Koła Gospodyń Wiejskich „Goździk” za wynajęcie namiotów. Wszystkim Wam kochani za Waszą obecność, modlitwę z całego serca Bóg zapłać!
  8. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.