Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021 r.

 1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To dla nas ludzi wierzących wyjątkowy dzień. W Polsce, możemy uzyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu lub odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego z racji pobytu w kościele lub kaplicy.
 2. W naszym kościele, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 3. Ofiary, które złożyliśmy dzisiaj na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
 4. Dzisiejszą niedzielą, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Starajmy się naszymi modlitwami wspierać czyniących miłosierdzie i sami nie zamykajmy się na tych, którzy miłosierdzia od nas potrzebują.
 5. We środę przeżywać będziemy 1055 rocznicę Chrztu Polski. Niech to będzie dla nas dzień modlitw w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich nas Polaków.
 6. We środę po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Św. Józefa.
 7. W piątek po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zarówno we środę jak i w piątek, do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele.
 9. Również w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 15.00, dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń Chrztu Św. Na tę uroczystość zapraszam serdecznie dzieci, rodziców i chrzestnych.
 10. W II Dzień Świąt Wielkanocnych zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone na KUL. Zebraliśmy 638 zł i 24 gr. Wszystkim ofiarodawcom za wsparcie tej uczelni serdecznie dziękuję.
 11. W zakrystii są jeszcze do nabycia albumy o O. Pio. Serdecznie zapraszam do ich nabywania.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.