Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

II NIEDZIELA WIELKANOCNA – NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021 r.

1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. To dla nas ludzi wierzących wyjątkowy dzień. W Polsce, możemy uzyskać odpust zupełny za odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego wobec wystawionego Najświętszego Sakramentu lub odmówienie Koronki do Miłosierdzia Bożego z racji pobytu w kościele lub kaplicy.
  2. W naszym kościele, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego.
  3. Ofiary, które złożyliśmy dzisiaj na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
  4. Dzisiejszą niedzielą, rozpoczynamy w Kościele Tydzień Miłosierdzia. Starajmy się naszymi modlitwami wspierać czyniących miłosierdzie i sami nie zamykajmy się na tych, którzy miłosierdzia od nas potrzebują.
  5. We środę przeżywać będziemy 1055 rocznicę Chrztu Polski. Niech to będzie dla nas dzień modlitw w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich nas Polaków.
  6. We środę po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Nowenna do Św. Józefa.
  7. W piątek po wieczornej Mszy Św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Zarówno we środę jak i w piątek, do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  8. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele.
  9. Również w przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 15.00, dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń Chrztu Św. Na tę uroczystość zapraszam serdecznie dzieci, rodziców i chrzestnych.
  10. W II Dzień Świąt Wielkanocnych zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone na KUL. Zebraliśmy 638 zł i 24 gr. Wszystkim ofiarodawcom za wsparcie tej uczelni serdecznie dziękuję.
  11. W zakrystii są jeszcze do nabycia albumy o O. Pio. Serdecznie zapraszam do ich nabywania.
  12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.