Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 25.04.2021 r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  2. W tradycji Kościoła, dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczynamy dzisiaj dni modlitw o powołania kapłańskie, zakonne i do życia konsekrowanego. Prośmy dobrego Pana, by nie brakowało robotników w Jego Winnicy.
  3. We środę po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  4. We czwartek przypada święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. W naszym Kościele Msza Św. o 8.00.
  5. W piątek po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  6. W sobotę rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe. W niedziele nabożeństwa majowe będą odprawiane w naszym kościele o godz. 17.30 natomiast w dni powszednie po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem czwartku i soboty.
  7. Przyszła sobota to również I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Po nabożeństwie różańcowym, nabożeństwo majowe.
  8. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji ze względu na pandemię, jeszcze nie będzie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  9. W poniedziałek 3 maja, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Uroczyste nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  10. W ubiegłą niedzielę, ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone były na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy 1.675 zł i 12 gr. Bóg zapłać Wam kochani za życzliwe wsparcie.
  11. W zakrystii jest jeszcze do nabycia kilka albumów o Św. O. Pio. Serdecznie zapraszam do ich nabywania.
  12. Remont zawalonego muru kościelnego przy zakrystii. Panów, którzy mogli by pomóc, proszę o kontakt w zakrystii.
  13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.