Gdy się zbliżali do Jerozolimy, do Betfage i Betanii na Górze Oliwnej, Jezus posłał dwóch spośród swoich uczniów i rzekł im: „Idźcie do wsi, która jest przed wami, a zaraz przy wejściu do niej znajdziecie oślę uwiązane, na którym jeszcze nikt z ludzi nie siedział. Odwiążcie je i przyprowadźcie tutaj. A gdyby was kto pytał, dlaczego to robicie, powiedzcie: «Pan go potrzebuje i zaraz odeśle je tu z powrotem»”.
Poszli i znaleźli oślę przywiązane do drzwi z zewnątrz, na ulicy. Odwiązali je, a niektórzy ze stojących tam pytali ich: „Co to ma znaczyć, że odwiązujecie oślę?” Oni zaś odpowiedzieli im tak, jak Jezus polecił. I pozwolili im.
Przyprowadzili więc oślę do Jezusa i zarzucili na nie swe płaszcze, a On wsiadł na nie. Wielu zaś słało swe płaszcze na drodze, a inni gałązki zielone ścięte na polach. A ci, którzy Go poprzedzali i którzy szli za Nim, wołali: „Hosanna. Błogosławiony, który przychodzi w imię Pańskie. Błogosławione królestwo ojca naszego Dawida, które przychodzi. Hosanna na wysokościach.”.

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021 r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  2. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji ze względu na pandemię, jeszcze nie będzie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  3. W poniedziałek 3 maja, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Uroczyste nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  4. We czwartek przypada święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Msza Św. w naszym kościele o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  5. Najbliższy piątek to I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00.
  6. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej parafii. W ten dzień przypada też nasz drugi parafialny odpust. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, uroczysta Suma o godz. 12.00, po której będzie również odprawione nabożeństwo majowe. Wieczorem Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
  7. Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem czwartku i soboty. W niedziele nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
  8. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace remontowo – budowlane w naszym kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
  9. Bardzo proszę rodziców dzieci z kl. II na spotkanie w przyszłą niedzielę. Spotkamy się w kościele po Mszy Św. o godz. 12.30. Wszystkich rodziców proszę o obecność.
  10. Za dwa tygodnie, w niedzielę 16 maja podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. III naszej szkoły przystąpią do I Komunii Św. Bardzo Was proszę kochani abyśmy tak zaplanowali udział we Mszy Św. by godz. 9.00 była tylko dla tych dzieci i ich najbliższych. Natomiast w jeszcze następną niedzielę, dzieci z kl. IV przeżywać będą rocznicę I Komunii Św. również podczas Mszy Św. o godz. 9.00. Zarówno 16 jak i 23 maja, Msze Św. o godz. 9.00 nie będą transmitowane przez internet.
  11. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy przez wpłaty na konto wspierają parafię. Bóg Wam zapłać kochani za pamięć i życzliwe wsparcie.
  12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.