Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 02.05.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. Procesji ze względu na pandemię, jeszcze nie będzie. Nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 3. W poniedziałek 3 maja, przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki naszej Ojczyzny. Msze Św. w tym dniu według porządku niedzielnego. Uroczyste nabożeństwo majowe o godz. 17.30. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 4. We czwartek przypada święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Msza Św. w naszym kościele o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 5. Najbliższy piątek to I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00.
 6. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Św. Stanisława, Biskupa i Męczennika, patrona Polski i naszej parafii. W ten dzień przypada też nasz drugi parafialny odpust. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, uroczysta Suma o godz. 12.00, po której będzie również odprawione nabożeństwo majowe. Wieczorem Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 7. Rozpoczął się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem czwartku i soboty. W niedziele nabożeństwo majowe o godz. 17.30.
 8. Przyszła niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace remontowo – budowlane w naszym kościele. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
 9. Bardzo proszę rodziców dzieci z kl. II na spotkanie w przyszłą niedzielę. Spotkamy się w kościele po Mszy Św. o godz. 12.30. Wszystkich rodziców proszę o obecność.
 10. Za dwa tygodnie, w niedzielę 16 maja podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. III naszej szkoły przystąpią do I Komunii Św. Bardzo Was proszę kochani abyśmy tak zaplanowali udział we Mszy Św. by godz. 9.00 była tylko dla tych dzieci i ich najbliższych. Natomiast w jeszcze następną niedzielę, dzieci z kl. IV przeżywać będą rocznicę I Komunii Św. również podczas Mszy Św. o godz. 9.00. Zarówno 16 jak i 23 maja, Msze Św. o godz. 9.00 nie będą transmitowane przez internet.
 11. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy przez wpłaty na konto wspierają parafię. Bóg Wam zapłać kochani za pamięć i życzliwe wsparcie.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content