Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

VI NIEDZIELA WIELKANOCNA – 09.05.2021 r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  2. Dzisiejsza niedziela to druga niedziela miesiąca. Ofiary które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace remontowo – budowlane w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
  3. Spotkanie rodziców dzieci rocznicowych dzisiaj po Mszy Św. o godz. 11.00. Spotykamy się w kościele. Serdecznie zapraszam.
  4. Bardzo proszę rodziców dzieci z kl. II o spotkanie. Spotkamy się w kościele po Mszy Św. o godz. 12.30. Wszystkich rodziców proszę o obecność.
  5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy dni modlitw o urodzaje. Zachęcam i zapraszam do wspólnej modlitwy. Prośmy naszego Ojca w niebie aby nie zabrakło nam naszego chleba powszedniego.
  6. W piątek przypada święto Św. Macieja Apostoła. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  7. Również w piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Św.
  8. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem czwartku. W soboty i w niedziele nabożeństwo majowe są odprawiane o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  9. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli kończy się okres Wielkanocny. Zachęcam i zapraszam do spowiedzi Wielkanocnej.
  10. Również w przyszłą niedzielę 16 maja, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, przeżywać będziemy uroczystość I Komunii Św. dzieci z kl. III naszej szkoły. Bardzo Was proszę kochani abyśmy tak zaplanowali udział we Mszy Św. by godz. 9.00 była tylko dla tych dzieci i ich najbliższych. Ta Msza Św. nie będzie transmitowana przez internet.
  11. Bardzo serdecznie proszę rodziców i najbliższych dzieci o skorzystanie ze spowiedzi w dni powszednie tak, aby sobota była czasem spowiedzi tylko dla dzieci.
  12. Ofiary, które złożymy na tacę w przyszłą niedzielę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie.
  13. W kolejną niedzielę – 23 maja, w uroczystość Zesłania Ducha Św., podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii Św. Bardzo Was proszę kochani abyśmy tak zaplanowali udział we Mszy Św. w niedzielę 23 maja, by godz. 9.00 była tylko dla tych dzieci i ich najbliższych. Ta Msza Św. również nie będzie transmitowana przez internet.
  14. W ostatnich dniach, nasza parafia wzbogaciła się o elektroniczny dozownik wody święconej. Bardzo serdecznie dziękuję ofiarodawczyni za sfinansowanie tego zakupu. Bóg zapłać za życzliwość.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.