Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 16.05.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Powoli kończy się okres Wielkanocny. Zachęcam i zapraszam do spowiedzi Wielkanocnej.
 3. Również dzisiaj, nasza parafia przeżywa wspaniałą uroczystość. Podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. III naszej szkoły po raz pierwszy przyjęły Zmartwychwstałego Pana Jezusa do swojego serca. Prośmy Jezusa Miłosiernego, aby serca dzieci, na zawsze były Domem Boga na ziemi.
 4. Ofiary, które złożyliśmy dzisiaj na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie potrzeb seminarium serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 5. Przez najbliższe dni tego tygodnia, przeżywać będziemy wraz z dziećmi Pierwszokomunijnymi „Biały Tydzień.” Spotykać się będziemy codziennie na Mszy Św. o godz. 18.00.
 6. Z racji „Białego Tygodnia” w najbliższy czwartek – wyjątkowo – Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00.
 7. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. W soboty i w niedziele nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 8. Jutro przeżywać będziemy uroczystość Św. Andrzeja Boboli patrona Polski i Metropolii Warszawskiej. Msze Św. jutro o godz. 17.00 i 18.00.
 9. W przyszłą niedzielę przepada uroczystość Zesłania Ducha Św. Jest to dzień Narodzin Kościoła. W tym dniu, możemy uzyskać odpust zupełny za wspólny udział w śpiewie hymnu do Ducha Św. Jednocześnie w Niedzielę Zesłania Ducha Św. kończy się czas okresu wielkanocnego oraz komunii wielkanocnej i spowiedzi.
 10. W uroczystość Zesłania Ducha Św., podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. IV przeżywać będą rocznicę swojej I Komunii Św. Bardzo Was proszę kochani abyśmy tak zaplanowali udział we Mszy Św. w niedzielę 23 maja, by godz. 9.00 była tylko dla tych dzieci i ich najbliższych. Ta Msza Św. nie będzie transmitowana przez internet.
 11. W poniedziałek 24 maja, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu, nabożeństwo majowe – wyjątkowo w tym roku – będzie odprawione przy odrestaurowanej kapliczce przy kościele. Nabożeństwo poprzedzi poświęcenie kapliczki. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 12. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy 1.890 zł i 52 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 13. Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku przeżywać ją będziemy 3 czerwca. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy:
  I ołtarz – mieszkańców Pustelnika z ulic: Boczna, Nadrzeczna, Spacerowa i Jaskółki
  II ołtarz – mieszkańców Wólki Konstancji
  III ołtarz – mieszkańców Wólki Wybranieckiej
  IV ołtarz – mieszkańców Małkowa
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.