Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów kończy święty okres Pięćdziesiątnicy po Zmartwychwstaniu Pańskim. Zesłanie Ducha Świętego to dzień narodzin Kościoła oraz posłania go do wszystkich narodów, ludów i języków. Ten dzień przypomina nam że każdy z nas jest świadkiem zmartwychwstałego Pana Jezusa. Dzisiaj, możemy uzyskać odpust zupełny za wspólny udział w śpiewie hymnu do Ducha Św. Jednocześnie Niedziela Zesłania Ducha Św. kończy czas komunii wielkanocnej i spowiedzi.
 3. Również dzisiaj, nasza parafia przeżywa uroczystość rocznicy I Komunii Św. naszych dzieci. Uroczystość tę przeżywać będziemy podczas Mszy Św. o godz. 9.00. Prośmy Jezusa Miłosiernego, aby serca dzieci, na zawsze pozostały Domem Boga na ziemi. Jednocześnie bardzo Was proszę, abyśmy tak zaplanowali udział w Mszy Św. by godz. 9.00 była tylko dla tych dzieci i ich najbliższych. Ta Msza Św. nie będzie transmitowana przez internet.
 4. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu, nabożeństwo majowe będzie odprawione po Mszy Św. o godz. 18.00 – wyjątkowo w tym roku – przy odrestaurowanej kapliczce przy kościele. Nabożeństwo poprzedzi poświęcenie kapliczki. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 5. We czwartek przeżywać będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również dzień modlitw o powołania kapłańskie. Msza Św. w naszej parafii o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie dla dzieci rowerów, rolek, deskorolek. Wszystkie dzieci ze sprzętem jeżdżącym serdecznie zapraszam.
 7. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem czwartku. We czwartki majowe jest po Mszy Św. o godz. 8.00. W soboty i w niedziele nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 8. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Zebraliśmy 1.239 zł i 20 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 9. Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzicom dzieci I Komunijnych za ufundowany dar ołtarza. Są to dwa komplety świec ołtarzowych na czas Adwentu i Wielkiego Postu. Bóg Wam zapłać kochani! Bardzo serdecznie dziękuję!
 10. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku przeżywać ją będziemy 3 czerwca. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy:
  I ołtarza – proszę mieszkańców Pustelnika z ulic: Bocznej, Nadrzecznej, Spacerowej i Jaskółki
  II ołtarza – proszę mieszkańców Wólki Konstancji
  III ołtarza – proszę mieszkańców Wólki Wybranieckiej
  IV ołtarza – proszę mieszkańców Małkowa
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content