Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 23.05.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Zesłanie Ducha Świętego na Apostołów kończy święty okres Pięćdziesiątnicy po Zmartwychwstaniu Pańskim. Zesłanie Ducha Świętego to dzień narodzin Kościoła oraz posłania go do wszystkich narodów, ludów i języków. Ten dzień przypomina nam że każdy z nas jest świadkiem zmartwychwstałego Pana Jezusa. Dzisiaj, możemy uzyskać odpust zupełny za wspólny udział w śpiewie hymnu do Ducha Św. Jednocześnie Niedziela Zesłania Ducha Św. kończy czas komunii wielkanocnej i spowiedzi.
 3. Również dzisiaj, nasza parafia przeżywa uroczystość rocznicy I Komunii Św. naszych dzieci. Uroczystość tę przeżywać będziemy podczas Mszy Św. o godz. 9.00. Prośmy Jezusa Miłosiernego, aby serca dzieci, na zawsze pozostały Domem Boga na ziemi. Jednocześnie bardzo Was proszę, abyśmy tak zaplanowali udział w Mszy Św. by godz. 9.00 była tylko dla tych dzieci i ich najbliższych. Ta Msza Św. nie będzie transmitowana przez internet.
 4. Jutro przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. W tym dniu, nabożeństwo majowe będzie odprawione po Mszy Św. o godz. 18.00 – wyjątkowo w tym roku – przy odrestaurowanej kapliczce przy kościele. Nabożeństwo poprzedzi poświęcenie kapliczki. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 5. We czwartek przeżywać będziemy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Jest to również dzień modlitw o powołania kapłańskie. Msza Św. w naszej parafii o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie dla dzieci rowerów, rolek, deskorolek. Wszystkie dzieci ze sprzętem jeżdżącym serdecznie zapraszam.
 7. Trwa miesiąc maj. Nabożeństwa majowe w naszej parafii są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem czwartku. We czwartki majowe jest po Mszy Św. o godz. 8.00. W soboty i w niedziele nabożeństwa majowe są odprawiane o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 8. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Zebraliśmy 1.239 zł i 20 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 9. Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzicom dzieci I Komunijnych za ufundowany dar ołtarza. Są to dwa komplety świec ołtarzowych na czas Adwentu i Wielkiego Postu. Bóg Wam zapłać kochani! Bardzo serdecznie dziękuję!
 10. Moi Drodzy! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku przeżywać ją będziemy 3 czerwca. W związku z tym bardzo serdecznie proszę o przygotowanie ołtarzy:
  I ołtarza – proszę mieszkańców Pustelnika z ulic: Bocznej, Nadrzecznej, Spacerowej i Jaskółki
  II ołtarza – proszę mieszkańców Wólki Konstancji
  III ołtarza – proszę mieszkańców Wólki Wybranieckiej
  IV ołtarza – proszę mieszkańców Małkowa
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.