Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021 r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
  2. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dotykamy największej tajemnicy Boga Objawionego nam w Jezusie Chrystusie. Niechaj ta prawda ożywia naszą nadzieję, gdyż to co niepojęte jest dla nas, w Bogu przekracza ludzkie ograniczenia otwierając nas na wieczność.
  3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie rowerów, rolek, deskorolek. Dzieci ze sprzętem jeżdżącym serdecznie zapraszam.
  4. Jutro przeżywać będziemy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszej parafii o 17.00, 17.30 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00, ostatnie w tym roku nasze wspólne nabożeństwo majowe. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  5. We wtorek rozpoczynamy czerwiec. Przez cały miesiąc odprawiać będziemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. W soboty i w niedziele nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  6. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana u nas Bożym Ciałem. Msze Św. w czwartkową uroczystość będą odprawiane o godz. 8.00 i 9.00. O godz. 12.00 uroczysta suma po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. W tym roku proszę, aby ołtarze przygotowali:
    I ołtarz – proszę mieszkańców Pustelnika z ulic: Bocznej, Nadrzecznej, Spacerowej i Jaskółki
    II ołtarz – proszę mieszkańców Wólki Konstancji
    III ołtarz – proszę mieszkańców Wólki Wybranieckiej
    IV ołtarz – proszę mieszkańców Małkowa
    Do udziału w procesji wszystkich Was serdecznie zapraszam a szczególnie strażaków, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, ministrantów, bielanki, sypaczki, młodzież, dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe. Kochani! W czasie procesji pamiętajmy koniecznie o zachowaniu dystansu pomiędzy nami. Tam, gdzie tego dystansu zachować się nie da, miejmy maseczki na twarzach. Bardzo też proszę Was o wsparcie naszych sypaczek w kwiaty.
  7. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, możemy uzyskać odpust zupełny za pobożny i przeżywany w skupieniu udział w procesji.
  8. Od piątku przeżywać będziemy przez tydzień Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam strażaków, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, ministrantów, bielanki, sypaczki, dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe.
  9. W piątek przypada także I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszam.
  10. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Po nabożeństwie różańcowym litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna z racji oktawy Bożego Ciała. O 17.30 – wyjątkowo w tę sobotę, nabożeństwa czerwcowego już nie będzie.
  11. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca. Z racji Oktawy Bożego Ciała, wyjątkowo w tę niedzielę, nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego będzie odprawiane po Mszy Św. o godz. 9.00 i po nabożeństwie, będzie procesja z racji Oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam strażaków, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, ministrantów, bielanki, sypaczki, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe.
  12. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św., zbierać będziemy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
  13. Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzicom dzieci Rocznicowych za ufundowany dar ołtarza. Są to dwa komplety poduszek procesyjnych. Bóg Wam zapłać kochani! Bardzo serdecznie dziękuję!
  14. Poczynając od tej soboty, zapraszam do kancelarii w sprawach cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy grobów w sektorach A, B i C. Zapisywać się możemy w zakrystii.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.