Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

IX NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Dotykamy największej tajemnicy Boga Objawionego nam w Jezusie Chrystusie. Niechaj ta prawda ożywia naszą nadzieję, gdyż to co niepojęte jest dla nas, w Bogu przekracza ludzkie ograniczenia otwierając nas na wieczność.
 3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 11.00 poświęcenie rowerów, rolek, deskorolek. Dzieci ze sprzętem jeżdżącym serdecznie zapraszam.
 4. Jutro przeżywać będziemy święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze Św. w naszej parafii o 17.00, 17.30 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00, ostatnie w tym roku nasze wspólne nabożeństwo majowe. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 5. We wtorek rozpoczynamy czerwiec. Przez cały miesiąc odprawiać będziemy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe w naszej parafii będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. W soboty i w niedziele nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 6. W najbliższy czwartek przypada uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, popularnie zwana u nas Bożym Ciałem. Msze Św. w czwartkową uroczystość będą odprawiane o godz. 8.00 i 9.00. O godz. 12.00 uroczysta suma po której wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. W tym roku proszę, aby ołtarze przygotowali:
  I ołtarz – proszę mieszkańców Pustelnika z ulic: Bocznej, Nadrzecznej, Spacerowej i Jaskółki
  II ołtarz – proszę mieszkańców Wólki Konstancji
  III ołtarz – proszę mieszkańców Wólki Wybranieckiej
  IV ołtarz – proszę mieszkańców Małkowa
  Do udziału w procesji wszystkich Was serdecznie zapraszam a szczególnie strażaków, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, ministrantów, bielanki, sypaczki, młodzież, dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe. Kochani! W czasie procesji pamiętajmy koniecznie o zachowaniu dystansu pomiędzy nami. Tam, gdzie tego dystansu zachować się nie da, miejmy maseczki na twarzach. Bardzo też proszę Was o wsparcie naszych sypaczek w kwiaty.
 7. W uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, możemy uzyskać odpust zupełny za pobożny i przeżywany w skupieniu udział w procesji.
 8. Od piątku przeżywać będziemy przez tydzień Oktawę Bożego Ciała. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam strażaków, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, ministrantów, bielanki, sypaczki, dzieci pierwszokomunijne, rocznicowe.
 9. W piątek przypada także I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Wszystkich serdecznie zapraszam.
 10. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Po nabożeństwie różańcowym litania do Serca Pana Jezusa i procesja eucharystyczna z racji oktawy Bożego Ciała. O 17.30 – wyjątkowo w tę sobotę, nabożeństwa czerwcowego już nie będzie.
 11. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca. Z racji Oktawy Bożego Ciała, wyjątkowo w tę niedzielę, nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego będzie odprawiane po Mszy Św. o godz. 9.00 i po nabożeństwie, będzie procesja z racji Oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam strażaków, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, ministrantów, bielanki, sypaczki, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe.
 12. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św., zbierać będziemy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej.
 13. Bardzo serdecznie pragnę podziękować rodzicom dzieci Rocznicowych za ufundowany dar ołtarza. Są to dwa komplety poduszek procesyjnych. Bóg Wam zapłać kochani! Bardzo serdecznie dziękuję!
 14. Poczynając od tej soboty, zapraszam do kancelarii w sprawach cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy grobów w sektorach A, B i C. Zapisywać się możemy w zakrystii.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content