Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

X NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.06.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i 18.00.
 2. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca. Z racji Oktawy Bożego Ciała, wyjątkowo dzisiaj, nabożeństwo ku czci Serca Jezusowego będzie odprawiane po Mszy Św. o godz. 9.00 i po nabożeństwie, będzie procesja z racji Oktawy Bożego Ciała. Serdecznie zapraszam strażaków, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, ministrantów, bielanki, sypaczki, dzieci pierwszokomunijne i rocznicowe.
 3. Również w dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach Św., zbieramy do puszek ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej. Świątynia ta jest wotum naszego narodu za dar odzyskanej niepodległości. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 4. Przeżywamy czerwiec – miesiąc Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszej parafii po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem sobót i niedziel. W te dni nabożeństwa czerwcowe są odprawiane o 17.30. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 5. Do czwartku włącznie trwa oktawa Bożego Ciała. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i procesja. Po procesji poświęcenie wianków.
 6. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze Św. w tym dniu, o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo czerwcowe i akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 7. W piątkową uroczystość post nas nie obowiązuje.
 8. W sobotę przypada święto Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. Serdecznie zapraszam.
 9. W przyszłą niedzielę Mszą Św. o godz. 11.00, która będzie sprawowana w intencji wszystkich rodzin naszej parafii, rozpoczynamy tegoroczny Piknik Rodzinny. Do udziału we Mszy Św. i do rodzinnej zabawy, wszystkich serdecznie zapraszam.
 10. Przyszła niedziela to również II niedziela miesiąca. Ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele.
 11. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wam Wszystkim za udział w procesji w uroczystość Bożego Ciała. Bardzo dziękuję mieszkańcom Pustelnika z ulic: Bocznej, Nadrzecznej, Spacerowej i Jaskółki; mieszkańcom Wólki Konstancji, Wólki Wybranieckiej i Małkowa za przygotowanie ołtarzy, dziękuję P. Sylwkowi za przygotowanie nagłośnienia i obsługę, dziękuję P. Przemkowi za przygotowane śpiewy. Serdecznie dziękuję za kwiaty przekazane do kościoła, P. Żanecie i osobom pomagającym za ułożenie kwiatów w bukiety. Jeszcze raz z całego serca Bóg Wam zapłać kochani za wspólną modlitwę. Bardzo serdecznie dziękuję!
 12. We wszystkie soboty czerwca, zapraszam do kancelarii w sprawach cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy grobów w sektorach A, B i C. Zapisywać się możemy w zakrystii.
 13. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów. Wszystkich ministrantów i kandydatów bardzo proszę o obecność.
 14. Poczynając od przyszłej niedzieli, niedzielnej Mszy Św. o godz. 18.00 nie będziemy transmitować przez internet. Zapraszam już bardzo serdecznie Wszystkich do udziału w niedzielnych Mszach Św. w kościele.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content