Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 20.06.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 3. Decyzją Episkopatu Polski, od dzisiejszej niedzieli nie obowiązuje już dyspensa od udziału we Mszy Św. w kościele. Z tej racji, również i w naszej parafii, przez internet będzie transmitowana już tylko Msza Św. o godz. 11.00.
 4. W dniu dzisiejszym, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary na pomoc dla studiujących księży z naszej diecezji. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 5. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o obecność.
 6. We środę przeżywać będziemy 16 rocznicę święceń biskupich naszego biskupa ordynariusza. Pamiętajmy o Nim w naszych codziennych modlitwach.
 7. W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Św. w tym dniu o godz. 8.00, 9.00 i 18.00. Nabożeństwo czerwcowe po Mszy Św. wieczornej. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 8. Również we czwartek, podczas Mszy Św. o godz. 18.00, uroczyste zakończenie roku szkolnego. Spowiedź we środę od godz. 16.30 i we czwartek od godz. 17.15. Dzieci i młodzież z naszej szkoły, rodziców, serdecznie zapraszam jak również młodzież ze szkół średnich.
 9. Przeżywamy czerwiec – miesiąc Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszej parafii w tym tygodniu po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem soboty i niedzieli. W te dni nabożeństwa czerwcowe są odprawiane o 17.30. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 10. Dwa tygodnie temu, do puszek zbieraliśmy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie, naszego narodowego wotum za odzyskanie niepodległości. Zebraliśmy 236,00 zł. Natomiast w ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na tacę ofiary na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Przekazaliście kochani na ten cel 2.612 zł i 36 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać kochani!
 11. Jeszcze w jedną sobotę czerwca, zapraszam do kancelarii w sprawach cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy grobów w sektorach A, B i C. Zapisywać się możemy w zakrystii.
 12. W sobotę o godz. 10.00 zbiórka ministrantów. Wszystkich ministrantów i kandydatów bardzo proszę o obecność.
 13. W przyszłą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12.30, do grona ministrantów zostaną przyjęci kandydaci. Rodziców oraz wszystkich bliskich serdecznie zapraszam.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content