Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.06.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo czerwcowe dzisiaj o godz. 17.30. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 3. W dzisiejszą niedzielę, podczas Mszy Św. o godz. 12.30, do grona ministrantów zostaną przyjęci kandydaci. Rodziców oraz wszystkich bliskich serdecznie zapraszam.
 4. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. w tym dniu o godz. 16.00, 17.00 i 18.00. Ofiary, które w tym dniu złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie i konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej.
 5. Kończymy czerwiec – miesiąc Najświętszego Serca Jezusowego. Nabożeństwa czerwcowe są odprawiane w naszej parafii w tym tygodniu po wieczornej Mszy Św. Ostatnie nasze wspólne nabożeństwo czerwcowe w tym roku już we środę. Wszystkich do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 6. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 7. W sobotę przypada święto Św. Tomasza Apostoła oraz I Sobota Miesiąca. Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 14.30. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.
 8. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Do udziału w procesji serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków i Was wszystkich moi drodzy.
 9. W ubiegłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieraliśmy ofiary na pomoc dla studiujących księży z naszej diecezji. Zebraliśmy 332 zł i 70 gr. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 10. Osoby z Komitetu Organizującego Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej, bardzo serdecznie zapraszam na spotkanie we wtorek o godz. 20.00. Spotykamy się na plebanii.
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content