Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

XIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 04.07.2021 r.

  1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Przeżywamy dzisiaj I Niedzielę Miesiąca – niedzielę adoracyjną. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Do udziału w procesji serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków i Was wszystkich moi drodzy.
  3. We środę, po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, z racji Roku Św. Józefa i roku Rodziny, nabożeństwo ku czci Św. Józefa.
  4. W piątek po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  5. W uroczystość Św. Św. Apostołów Piotra i Pawła zbieraliśmy na tacę ofiary przeznaczone na utrzymanie i konserwację Bazyliki Św. Piotra na Watykanie oraz na działalność charytatywną Stolicy Apostolskiej. Zebraliśmy na ten cel 138 zł i 54 gr. Za życzliwe wsparcie serdecznie Wszystkim dziękuję.
  6. Przyszła niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary które złożymy na tacę, przeznaczamy na prace budowlano – remontowe w naszym kościele.
  7. W przyszłą niedzielę z racji urlopów nie będzie transmisji Mszy Św. o godz. 11.00. Nie będzie również P. Przemka.
  8. W ubiegłą niedzielę do grona ministrantów przyjęliśmy dotychczasowych kandydatów. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom za kształtowanie ich postawy i dziękuję wszystkim, którzy pomagali w ich formacji i przygotowaniu ministranckim.
  9. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content