Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021 r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Dzisiejsza niedziela, to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Do udziału w procesji serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków i Was wszystkich moi drodzy.
  3. Również dzisiaj, przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich naszych rodakach, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim.
  4. Jutro, w poniedziałek, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Aby uzyskać ten odpust, wystarczy nawiedzić katedrę, konkatedrę lub kościół parafialny i odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Serdecznie zachęcam do nabywania łask tego odpustu.
  5. W piątek, przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. w piątek, serdecznie zapraszam.
  6. W piątek przypada również I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30.
  7. We środę, po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo ku czci Św. Józefa a w piątek po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
  8. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe związane z nowym ogrzewaniem w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  9. Diecezjalne dożynki, będą w tym roku odbywały się 29 sierpnia w Poświętnem. Można już zgłaszać wieńce dożynkowe. Karty zgłoszenia i rejestracyjne są do odebrania w zakrystii.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.