Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 01.08.2021 r.

  1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Dzisiejsza niedziela, to I Niedziela Miesiąca, niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Do udziału w procesji serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, naszych strażaków i Was wszystkich moi drodzy.
  3. Również dzisiaj, przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o wszystkich naszych rodakach, którzy zginęli w Powstaniu Warszawskim.
  4. Jutro, w poniedziałek, możemy uzyskać odpust zupełny Porcjunkuli. Aby uzyskać ten odpust, wystarczy nawiedzić katedrę, konkatedrę lub kościół parafialny i odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga. Serdecznie zachęcam do nabywania łask tego odpustu.
  5. W piątek, przeżywać będziemy święto Przemienienia Pańskiego. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. w piątek, serdecznie zapraszam.
  6. W piątek przypada również I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.30.
  7. We środę, po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo ku czci Św. Józefa a w piątek po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
  8. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe związane z nowym ogrzewaniem w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  9. Diecezjalne dożynki, będą w tym roku odbywały się 29 sierpnia w Poświętnem. Można już zgłaszać wieńce dożynkowe. Karty zgłoszenia i rejestracyjne są do odebrania w zakrystii.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.