Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 29.08.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. We środę rozpoczynamy nowy rok nauki szkolnej. Ze względu na różny czas pierwszych spotkań w szkole, rozpoczęcie roku będzie wyglądało w tym roku inaczej niż w latach poprzednich. Jutro, w poniedziałek, zapraszam młodzież z klas VII i VIII; we wtorek zapraszam klasy V i VI; we środę zapraszam klasy III i IV natomiast w piątek zapraszam dzieci z oddziałów przedszkolnych, klas 0, I i II. Spowiedź dla dzieci i młodzieży w poniedziałek, wtorek i środę od godziny 16.15. Msza Św. ze specjalnym błogosławieństwem o godz. 17.00. W piątek zapraszam dzieci również na Mszę Św. o godzinie 17.00.
 3. We środę, po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo ku czci Św. Józefa a w piątek po Mszy Św.
 4. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godziny 16.15. Msze Św. o godzinie 17.00 i 18.00.
 5. W sobotę – I Sobota Miesiąca. Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 14.00. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.
 6. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Wszystkich do udziału w procesji serdecznie zapraszam: ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
 7. We najbliższy wtorek na godz. 20.00 zapraszam na spotkanie wszystkie osoby z Komitetu Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej. Spotkanie odbędzie się na plebanii.
 8. Od soboty 04 września będą przyjmowane intencje na rok 2022r. Intencje będą przyjmowane w zakrystii od godz. 9.00.
 9. Również od soboty wznawiamy wymianę dokumentów cmentarnych. Wymiana dokumentów dotyczy obecnie sektorów A, B i C. Wymiana dokumentów dla sektora A jest tylko do końca września. Serdecznie zapraszam do zapisów w zakrystii.
 10. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary na Katolicki Ośrodek Adopcyjny. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc serdecznie dziękuję.
 11. W drugą niedzielę sierpnia zbieraliśmy na tacę ofiary na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy 2.800 zł i 44 gr. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie tych prac serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 12. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy beatyfikację Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Czackiej.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content