Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA – 26.09.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. We środę, po wieczornej Mszy Św. o godz. 18.00, nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 3. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo różańcowe. Prowadzić je będzie kl. IV. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 4. W sobotę – I Sobota Miesiąca. Msza Św. w intencjach Żywego Różańca o godz. 15.00. Bezpośrednio po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe.
 5. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja wokół kościoła. Serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i naszych strażaków.
 6. W przyszłą niedzielę, ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
 7. Nabożeństwa różańcowe w niedziele, będą odprawiane w naszym kościele o godz. 17.00. W przyszłą niedzielę 03 października, bardzo proszę aby nabożeństwo poprowadzili mieszkańcy Pustelnika. Natomiast w przyszłym tygodniu proszę o poprowadzenie różańca:
  04.10. poniedziałek kl. III /wręczenie różańców dla kl.III w czasie Mszy Św. o godz. 18.00
  05.10. wtorek kl. V
  06.10. środa kl. II
  07.10. czwartek ks. Proboszcz
  08.10. piątek kl. VI
  09.10. sobota Żywy Różaniec
  10.10. niedziela Mieszkańcy Cisówki
 8. Udziela się odpustu zupełnego każdemu, kto odmawia pobożnie różaniec w kościele lub w kaplicy przed wystawionym Najświętszym sakramentem.
 9. W niedzielę 03 października, w Krubkach – Górkach, Hubalowe uroczystości. Rozpoczną sie one Mszą Św. o godz. 14.00.
 10. W niedzielę 05 września zbieraliśmy do puszek ofiary na rzecz Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego. Zebraliśmy 266 zł i 26 gr. Natomiast 12 września zbieraliśmy na tacę ofiary na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Zebraliśmy 1889 zł i 65 gr. W ubiegłą niedzielę, ofiary zbierane na tacę, były przeznaczone na prace remontowo – budowlane w naszym kościele. Zebranych zostało 2695 zł i 62 gr. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 11. Od przyszłej niedzieli, w zakrystii, przyjmować już będziemy na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content