Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 10.10.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice spotkanie mieć będą w kościele dzieci w salce przy kaplicy.
 3. Z racji II niedzieli miesiąca, ofiary które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję.
 4. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. zbieramy do puszek ofiary na fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Fundusz ten, będący naszą odpowiedzią za dar pontyfikatu Św. Jana Pawła II, funduje stypendia dla najzdolniejszych dzieci z biednych rodzin. Za życzliwe wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję.
 5. Nabożeństwa różańcowe w niedziele, są odprawiane w naszym kościele o godz. 17.00. W dni powszednie, nabożeństwa różańcowe są odprawiane po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem czwartku (o godz. 8.30) i soboty (o godz. 17.30). Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy w minionych dniach prowadzili rozważania i nabożeństwa różańcowe. Dziękuję dzieciom z naszej szkoły, Pani Iwonie – obecnej Pani katechetce za przygotowanie z dziećmi rozważań i nabożeństw. Dziękuję wspólnotom Żywego Różańca, mieszkańcom Pustelnika. Bóg Wam zapłać!
 6. Dzisiaj, bardzo proszę aby nabożeństwo różańcowe poprowadzili mieszkańcy Cisówki. Natomiast w tym tygodniu proszę o poprowadzenie różańca:
  11.10. poniedziałek kl. VII
  12.10. wtorek kl. VIII A
  13.10. środa kl. VIII B
  14.10. czwartek ks. Proboszcz
  15.10. piątek Państwo Nauczyciele
  16.10. sobota Żywy Różaniec
  17.10. niedziela Mieszkańcy Goździówki
 7. Udziela się odpustu zupełnego każdemu, kto odmawia pobożnie różaniec w kościele lub w kaplicy przed wystawionym Najświętszym sakramentem. Ten odpust możemy uzyskać każdego dnia w ciągu roku.
 8. W sobotę z racji 5 rocz. działania drużyny harcerskiej przy naszej szkole, o godz. 15.00 będzie odprawiona uroczysta Msza Św. Po niej spotkanie harcerskie przy ognisku. Zapraszamy wszystkich harcerzy, rodziców oraz wszystkich chętnych.
 9. W ubiegłą niedzielę ofiary zbierane na tacę, były przeznaczone na utrzymanie Domu Św. Siostry Faustyny w Ostrówku. Zebraliśmy na ten cel 1.973 zł i 54 gr. Wszystkim za pomoc w utrzymaniu tego domu z całego serca dziękuję.
 10. W zakrystii, przyjmujemy już na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 11. Zwracam się z serdeczna prośbą do Was kochani, jeżeli ktoś mógłby ofiarować do kościoła choinki na święta Bożego Narodzenia to bardzo proszę o kontakt w zakrystii.
 12. W soboty trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy ona grobów w sektorach B, C, D i E. W zakrystii możemy się zapisać na odpowiadający termin.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content