Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 17.10.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Jutro przypada święto Św. Łukasza Ewangelisty. Natomiast w piątek przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II naszego papieża. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 3. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe w niedziele, są odprawiane w naszym kościele o godz. 17.00. W dni powszednie, nabożeństwa różańcowe są odprawiane po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem czwartku (o godz. 8.30) i soboty, w ten dzień (o godz. 17.30). Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili rozważania i nabożeństwa różańcowe. Dziękuję dzieciom z naszej szkoły, Pani Iwonie – obecnej Pani katechetce za przygotowanie z dziećmi rozważań i nabożeństw. Dziękuję wspólnotom Żywego Różańca, mieszkańcom Cisówki. Bóg Wam zapłać!
 4. Dzisiaj, bardzo proszę aby nabożeństwo różańcowe poprowadzili mieszkańców Goździówki. Natomiast w tym tygodniu proszę o poprowadzenie różańca:
  18.10. poniedziałek kl. IV
  19.10. wtorek kl. III
  20.10. środę kl. II
  21.10. czwartek ks. Proboszcz
  22.10. piątek kl. VII
  23.10. sobota Żywy Różaniec
  24.10. niedziela Mieszkańcy Wólki Konstancji
  Udziela się odpustu zupełnego każdemu, kto odmawia pobożnie różaniec w kościele lub w kaplicy przed wystawionym Najświętszym sakramentem. Ten odpust możemy uzyskać każdego dnia w ciągu roku.
 5. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. W całym Kościele jest to dzień modlitw w intencjach misji i pomocy misjom. Ofiary które złożymy na tacę przeznaczone są na działalność misyjną Kościoła.
 6. W ubiegłą niedzielę ofiary zbierane na tacę, były przeznaczone na prace budowlano remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.384 zł i 61 gr. Wszystkim za wsparcie tych prac z całego serca dziękuję. Jednocześnie do puszek zbieraliśmy ofiary dla „Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Zebraliśmy 400 zł i 51 gr. Bóg zapłać za wsparcie działania tej Fundacji.
 7. Z całego serca pragnę podziękować wszystkim, którzy przez internet wspierają fundusz naszych prac remontowych. Bóg Wam zapłać kochani za życzliwą pamięć i wsparcie tych prac.
 8. W zakrystii, przyjmujemy już na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. W soboty trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy ona grobów w sektorach B, C, D i E. W zakrystii możemy się zapisać na odpowiadający termin.
 10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content