Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 24.10.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. W całym Kościele jest to dzień modlitw w intencjach misji i pomocy misjom. Tym samym rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Ofiary, które złożyliśmy dzisiaj na tacę przeznaczone są na działalność misyjną Kościoła.
 3. We czwartek przypada święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Do udziału we Mszy Św. do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 4. Trwa jeszcze październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Bardzo serdecznie zapraszam wszystkich do udziału w nabożeństwach różańcowych. Nabożeństwa różańcowe w niedziele, są odprawiane w naszym kościele o godz. 17.00. W dni powszednie, nabożeństwa różańcowe są odprawiane po wieczornej Mszy Św. za wyjątkiem czwartku (o godz. 8.30) i soboty, w ten dzień (o godz. 17.30). Bardzo serdecznie pragnę podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili rozważania i nabożeństwa różańcowe. Dziękuję dzieciom z naszej szkoły, Pani Iwonie – obecnej Pani katechetce za przygotowanie z dziećmi rozważań i nabożeństw. Dziękuję wspólnotom Żywego Różańca, mieszkańcom Goździówki. Bóg Wam zapłać!
 5. Dzisiaj, bardzo proszę aby nabożeństwo różańcowe poprowadzili mieszkańcy Wólki Konstancji. Natomiast w tygodniu proszę o poprowadzenie różańca:
  25.10. poniedziałek kl. VI
  26.10. wtorek kl. V
  27.10. środa kl. VIII A
  28.10. czwartek ks. Proboszcz
  29.10. piątek kl. VIII B
  30.10. sobota Żywy Różaniec
  31.10. niedziela Mieszkańcy Walercina
  Udziela się odpustu zupełnego każdemu, kto odmawia pobożnie różaniec w kościele lub w kaplicy przed wystawionym Najświętszym sakramentem. Ten odpust możemy uzyskać każdego dnia w ciągu roku.
 6. W przyszły poniedziałek 01 listopada przypada doroczna uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Św. w tym dniu jest następujący: Msze Św. w kościele o godz. 9.00 i 11.00. Uroczysta Msza Św. na cmentarzu o godz. 13.00. Pamiętajmy, iż w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas udział we Mszy Św. a nie tylko wizyta na cmentarzu.
 7. W tym tygodniu spowiedź codziennie od godz. 16.30 i po nabożeństwie różańcowym do godz. 19.30. Korzystajmy ze spowiedzi w tygodniu. Pamiętajmy, że od 01 do 08 listopada codziennie jeden raz możemy uzyskać odpust zupełny za dusze naszych bliskich cierpiące w czyśćcu. Starajmy się zyskiwać odpusty dla nich.
 8. W zakrystii, przyjmujemy już na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 9. W soboty trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy ona grobów w sektorach B, C, D i E. W zakrystii możemy się zapisać na odpowiadający termin.
 10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.