Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

XXXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 31.10.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj kończymy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Bardzo proszę, aby dzisiejsze, ostatnie w tym roku październikowe nabożeństwo różańcowe poprowadzili mieszkańcy Walercina. Jednocześnie chciałbym bardzo serdecznie podziękować wszystkim, którzy w październiku prowadzili rozważania i nabożeństwa różańcowe. Dziękuję dzieciom z naszej szkoły, Pani Iwonie – obecnej Pani katechetce za przygotowanie z dziećmi rozważań i nabożeństw. Serdecznie dziękuję wspólnotom Żywego Różańca, za Wasz sobotni październikowy dyżur. Dziękuję wioskom za Wasze zaangażowanie i wspólną modlitwę. Bóg Wam zapłać kochani!
 3. Jutro przeżywać będziemy doroczną uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Św. jutro jest następujący: Msze Św. w kościele o godz. 9.00 i 11.00. Uroczysta Msza Św. na cmentarzu o godz. 13.00, po której przejdziemy z procesją po cmentarzu, modląc się za naszych zmarłych. Pamiętajmy, iż w uroczystość Wszystkich Świętych obowiązuje nas udział we Mszy Św. a nie tylko wizyta na cmentarzu.
 4. Wszystkich chętnych zapraszam też jutro na cmentarz na godz. 18.00. Odmówimy różaniec za naszych bliskich zmarłych.
 5. We wtorek 02 listopada przypada święto Wspomnienia Wszystkich Wiernych Zmarłych. O godz. 9.00 Msza Św. wypominkowa w kościele. Jeżeli pogoda pozwoli, po Mszy Św. przejdziemy z procesją pokutną na nasz cmentarz. Tam modlitwa za naszych zmarłych. W tym dniu, Msze Św. jeszcze o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. serdecznie wszystkich zapraszam.
 6. W dniach od 01 do 08 listopada, każdego dnia jeden raz, możemy uzyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki, które należy spełnić są następujące: stan łaski uświęcającej, przyjęta w tym dniu Komunia Św., odmówienie w intencjach Ojca Św. „Wyznania Wiary”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario” oraz w intencji osoby, dla której zyskujemy w tym dniu odpust zupełny, 3 razy Wieczny Odpoczynek.
 7. We środę po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo ku czci Św. Józefa. W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 8. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.
 9. W sobotę – I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca, po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.
 10. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i – jeśli pogoda pozwoli – procesja eucharystyczna. Zapraszam serdecznie ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej, wszystkich naszych strażaków.
 11. W ubiegłą niedzielę, z racji Niedzieli Misyjnej, zbieraliśmy na tacę ofiary na dzieła misyjne Kościoła. Zebraliśmy 2.298 zł i 50 gr. Wszystkim za życzliwe wsparcie i pomoc serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 12. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III, w listopadzie wyjątkowo odbędzie się w III niedzielę czyli 21 listopada. Przepraszam za tę zmianę!
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content