Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj przypada I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i – jeśli pogoda pozwoli – procesja eucharystyczna. Zapraszam serdecznie ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich naszych strażaków.
 3. Pragnę przypomnieć, że jeszcze dziś i jutro możemy uzyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki, które należy spełnić są następujące: stan łaski uświęcającej, przyjęta w tym dniu Komunia Św., i odmówienie w kościele lub na cmentarzu w intencjach Ojca Św. „Wyznania Wiary”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario” oraz w intencji osoby, dla której zyskujemy w tym dniu odpust zupełny, 3 razy Wieczny Odpoczynek.
 4. We wtorek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu, każdy z nas może uzyskać odpust zupełny – który wolno ofiarować jedynie za siebie – nawiedzając katedrę. Warunki, które należy spełnić są następujące: stan łaski uświęcającej i odmówienie w intencjach Ojca Św. „Wyznania Wiary”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario.”
 5. We środę po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo ku czci Św. Józefa. W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 6. We czwartek przypada 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej parafii uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 13.00, po Mszy Św. krótki montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci z naszej szkoły. Później przyjdziemy na cmentarz by złożyć kwiaty na grobie nieznanego żołnierza. O godz. 15.00 na placu przy straży uroczyste wciągnięcie flagi na maszt i przysięga młodych kadetów naszej OSP. Wszystkich do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszam.
 7. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano-remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwe wsparcie tych prac z całego serca dziękuję.
 8. Pierwszy etap tych prac czyli montaż instalacji fotowoltaicznej rozpoczynamy już w tym miesiącu. Prace trwać będą od 22 do 26 listopada.
 9. Zbliżamy się powoli moi drodzy do tegorocznych rekolekcji i naszego parafialnego odpustu. W tym roku rekolekcje rozpoczynamy w niedzielę Chrystusa Króla – 21 listopada. W dniach 22,23 i 24 listopada, Msze Św. z konferencjami dla dorosłych o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Msza Św. z konferencją dla dzieci o godz. 15.00. Spowiedź 23 i 24 listopada. Podczas Mszy Św. dla dzieci, spowiedzi nie będzie. Zakończą się w dniu naszego odpustu 25 listopada. Rekolekcje będzie głosił O. Bogdan Bańdur ze Zgromadzenia Księży Redemptorystów. Będą dłuższe niż zawsze, ale stanowią I etap duchowego przygotowania do przyszłorocznych Misji Św. i do ważnych wydarzeń związanych z instalacją w naszej parafii relikwii Św. Św. Siostry Faustyny i Jana Pawła II.
 10. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierane będą ofiary na solidarnościową pomoc dla Kościoła Prześladowanego.
 11. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III, w listopadzie wyjątkowo odbędzie się w III niedzielę 21 listopada. Przepraszam za tę zmianę!
 12. W soboty trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy ona grobów w sektorach B, C, D i E. W zakrystii możemy się zapisać na odpowiadający termin.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.