Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.11.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj przypada I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i – jeśli pogoda pozwoli – procesja eucharystyczna. Zapraszam serdecznie ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich naszych strażaków.
 3. Pragnę przypomnieć, że jeszcze dziś i jutro możemy uzyskać odpust zupełny, który wolno nam ofiarować jedynie za dusze w czyśćcu cierpiące. Warunki, które należy spełnić są następujące: stan łaski uświęcającej, przyjęta w tym dniu Komunia Św., i odmówienie w kościele lub na cmentarzu w intencjach Ojca Św. „Wyznania Wiary”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario” oraz w intencji osoby, dla której zyskujemy w tym dniu odpust zupełny, 3 razy Wieczny Odpoczynek.
 4. We wtorek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej. W tym dniu, każdy z nas może uzyskać odpust zupełny – który wolno ofiarować jedynie za siebie – nawiedzając katedrę. Warunki, które należy spełnić są następujące: stan łaski uświęcającej i odmówienie w intencjach Ojca Św. „Wyznania Wiary”, „Ojcze nasz” i „Zdrowaś Mario.”
 5. We środę po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo ku czci Św. Józefa. W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 6. We czwartek przypada 103 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. W naszej parafii uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny o godz. 13.00, po Mszy Św. krótki montaż słowno-muzyczny w wykonaniu dzieci z naszej szkoły. Później przyjdziemy na cmentarz by złożyć kwiaty na grobie nieznanego żołnierza. O godz. 15.00 na placu przy straży uroczyste wciągnięcie flagi na maszt i przysięga młodych kadetów naszej OSP. Wszystkich do udziału w tych uroczystościach serdecznie zapraszam.
 7. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano-remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwe wsparcie tych prac z całego serca dziękuję.
 8. Pierwszy etap tych prac czyli montaż instalacji fotowoltaicznej rozpoczynamy już w tym miesiącu. Prace trwać będą od 22 do 26 listopada.
 9. Zbliżamy się powoli moi drodzy do tegorocznych rekolekcji i naszego parafialnego odpustu. W tym roku rekolekcje rozpoczynamy w niedzielę Chrystusa Króla – 21 listopada. W dniach 22,23 i 24 listopada, Msze Św. z konferencjami dla dorosłych o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Msza Św. z konferencją dla dzieci o godz. 15.00. Spowiedź 23 i 24 listopada. Podczas Mszy Św. dla dzieci, spowiedzi nie będzie. Zakończą się w dniu naszego odpustu 25 listopada. Rekolekcje będzie głosił O. Bogdan Bańdur ze Zgromadzenia Księży Redemptorystów. Będą dłuższe niż zawsze, ale stanowią I etap duchowego przygotowania do przyszłorocznych Misji Św. i do ważnych wydarzeń związanych z instalacją w naszej parafii relikwii Św. Św. Siostry Faustyny i Jana Pawła II.
 10. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierane będą ofiary na solidarnościową pomoc dla Kościoła Prześladowanego.
 11. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III, w listopadzie wyjątkowo odbędzie się w III niedzielę 21 listopada. Przepraszam za tę zmianę!
 12. W soboty trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy ona grobów w sektorach B, C, D i E. W zakrystii możemy się zapisać na odpowiadający termin.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content