Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 14.11.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiejsza niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano-remontowe w naszym kościele. Wszystkim za życzliwe wsparcie tych prac z całego serca dziękuję.
 3. Pierwszy etap tych prac czyli montaż instalacji fotowoltaicznej rozpoczynamy już w tym miesiącu. Prace trwać będą od 22 do 26 listopada.
 4. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbieramy ofiary na solidarnościową pomoc dla Kościoła Prześladowanego. Z tych ofiar, chcemy wesprzeć rodziny w Palestynie. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 5. We wtorek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Ostrobramskiej, Matki Miłosierdzia. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 6. We środę po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo ku czci Św. Józefa. W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 7. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to już ostatnia niedziela w tym roku liturgicznym. Następna niedziela to juz będzie niedziela adwentowa. Wyjątkowo w przyszłą niedzielę, rozpoczynamy nasze tegoroczne rekolekcje. Rekolekcje będzie głosił O. Bogdan Bańdur, ze Zgromadzenia Księży Redemptorystów. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem jak również znajdziemy go na stronie internetowej naszej parafii. Przypomnę krótko: w dniach 22,23 i 24 listopada, Msze Św. z konferencjami dla dorosłych o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Msza Św. z konferencją dla dzieci o godz. 15.00. Spowiedź 23 i 24 listopada. Podczas Mszy Św. dla dzieci, spowiedzi nie będzie. Rekolekcje zakończymy w dniu naszego odpustu czyli 25 listopada.
 8. Naszą doroczną uroczystość odpustową przeżywać będziemy we czwartek 25 listopada. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 18.00 a po Mszy Św. procesja. Serdecznie zapraszam ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich naszych strażaków.
 9. W Niedzielę Chrystusa Króla, po Mszy Św. o godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do udziału we Mszy Św. i nabożeństwie, serdecznie wszystkich zapraszam.
 10. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III, w listopadzie wyjątkowo odbędzie się w przyszłą niedzielę 21 listopada, tradycyjnie po Mszy Św. o godz. 12.30. Przepraszam za tę zmianę!
 11. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania również w przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej. Proszę o konieczną obecność.
 12. W przyszłą niedzielę, ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję.
 13. W soboty trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy ona grobów w sektorach B, C, D i E. W zakrystii możemy się zapisać na odpowiadający termin.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content