Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

XXXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA – 21.11.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to już ostatnia niedziela w tym roku liturgicznym. Z racji tej uroczystości, po Mszy Św. o godz. 9.00, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Chrystusa Króla Wszechświata. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do udziału we Mszy Św. i nabożeństwie, serdecznie wszystkich zapraszam.
 3. Wyjątkowo w dzisiejszą niedzielę, rozpoczynamy nasze tegoroczne rekolekcje. Rekolekcje głosi O. Bogdan Bańdur, ze Zgromadzenia Księży Redemptorystów. Szczegółowy program rekolekcji jest wywieszony w gablocie przed kościołem jak również znajdziemy go na stronie internetowej naszej parafii. Przypomnę krótko: w dniach 22,23 i 24 listopada, Msze Św. z konferencjami dla dorosłych o godz. 9.00, 17.00 i 19.00. Msza Św. z konferencją dla dzieci z kl. 0 – III o godz. 15.00. Spowiedź 23 i 24 listopada czyli we wtorek i we środę. Podczas Mszy Św. dla dzieci, spowiedzi nie będzie. Rekolekcje kończymy w dniu naszego odpustu czyli 25 listopada. Ofiary, które składać będziemy na tacę przy okazji rekolekcji, przeznaczone są jako nasze podziękowanie dla Ojca Rekolekcjonisty. Wszystkim za życzliwe wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 4. Naszą doroczną uroczystość odpustową przeżywać będziemy we czwartek 25 listopada. Uroczysta Msza Św. odpustowa o godz. 18.00 a po Mszy Św. procesja eucharystyczna. Serdecznie zapraszam ministrantów, sypaczki, bielanki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i wszystkich naszych strażaków.
 5. Ofiary, które dzisiaj złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję.
 6. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III dzisiaj, tradycyjnie po Mszy Św. o godz. 12.30.
 7. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania również dzisiaj ale po Mszy Św. wieczornej. Proszę o konieczną obecność.
 8. Przyszła niedziela to już I Niedziela Adwentu. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty. Tradycyjnie, będą one odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 6.30 i w soboty o godz. 7.00. Do udziału w Roratach i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 9. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św. święcenie opłatków na nasze stoły wigilijne. Dbajmy kochani o to, aby na naszym stole był święcony opłatek a nie kupiony gdziekolwiek. Ofiary, które przy tej okazji będziecie składali, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Bóg zapłać Wam za tę pomoc.
 10. Od przyszłej niedzieli w zakrystii będzie można nabywać świece wigilijne Caritas. Serdecznie zapraszam.
 11. W soboty trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy ona grobów w sektorach B, C, D i E. W zakrystii możemy się zapisać na odpowiadający termin.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content