Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

I NIEDZIELA ADWENTU – 28.11.2021 r.

 1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tegoroczny Adwent. Okres Adwentu ma zawsze podwójny charakter. Jest okresem przygotowania do uroczystości Narodzenia Pańskiego, przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi ale jednocześnie kieruje nasze serca ku oczekiwaniu Jego powtórnego przyjścia na końcu czasów. Jest zatem dla nas ludzi wiary, czasem radosnego oczekiwania.
 2. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 3. W dni powszednie Adwentu zapraszam na Roraty. Tradycyjnie, będą one odprawiane we wtorki i czwartki o godz. 6.30 i w soboty o godz. 7.00. Do udziału w Roratach i do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 4. W dzisiejszą niedzielę, po każdej Mszy Św. święcenie opłatków na nasze stoły wigilijne. Dbajmy kochani o to, aby na naszym stole był święcony opłatek a nie kupiony gdziekolwiek. Ofiary, które przy tej okazji będziemy składali, przeznaczone są na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła. Bóg zapłać Wam za tę pomoc.
 5. W zakrystii można już nabywać świece wigilijne Caritas. Dochód ze sprzedaży świec, jest przeznaczony na wakacyjny wypoczynek najbiedniejszych dzieci. Bóg zapłać za wsparcie tej akcji.
 6. Spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30. Proszę o konieczną obecność.
 7. We wtorek przypada święto Św. Andrzeja Ap. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 8. We środę po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo ku czci Św. Józefa. W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 9. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Msza Św. o godz. 17.00. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 10. W sobotę I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.
 11. W przyszłą niedzielę – I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo adoracyjne. W przyszłą niedzielę procesji eucharystycznej już nie będzie.
 12. Również w przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary na pomoc materialną dla Kościoła na Wschodzie. Wszystkim za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 13. Jeszcze w tę sobotę wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy ona grobów w sektorach B, C, D i E. W zakrystii możemy się zapisać na odpowiadający termin.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.