Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

IV NIEDZIELA ADWENTU – 19.12.2021 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiaj, podczas Mszy Św. o godz. 11.00, sztafeta harcerzy przyniesie do naszego kościoła Światełko Betlejemskie – światełko pokoju. Zarówno dzisiaj jak i przez ten tydzień, możemy światełko pokoju zabrać do swojego domu by świeciło nam w wigilijną noc.
 3. Ten tydzień, to już ostatni tydzień Adwentu. Bardzo serdecznie zapraszam na Roraty. W tym tygodniu, będą one odprawiane we wtorek i czwartek o godz. 6.30 a ostatnie w tym roku Roraty, będą w piątek również o godz. 6.30. Do udziału w Roratach i do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 4. We środę, po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Zapraszam do wspólnej modlitwy.
 5. Spowiedź w tym tygodniu będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.30. Po Mszy Św. wieczornej, możliwość spowiedzi do godz. 19.30. Dodatkowo we wtorek i we czwartek, spowiedź jeszcze po Roratach. W piątek – w Wigilię -spowiedź między Mszami do godz. 9.00. Serdecznie zapraszam wszystkich do skorzystania z sakramentu pojednania i pokuty, aby czas Bożego Narodzenia nie był dla nas tylko czasem tradycyjnych świąt ale prawdziwie narodzeniem się Boga w naszych sercach.
 6. W tym roku, Wigilia wypada w piątek. Msze Św. w naszej parafii o godz. 6.30, 8.00 i 8.30. Pamiętajmy, aby wieczerza wigilijna miała postny charakter. Dbajmy kochani o to, by na stole wigilijnym był święcony opłatek, którym będziemy się łamali. Zatroszczmy się również o to, by nie było alkoholu. Przeżyjmy czas Wigilii po Bożemu.
 7. Pasterka tradycyjnie będzie odprawiana o godz. 24.00.
 8. W sobotę przeżywać będziemy uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Św. o godz. 9.00, 11.00 i 12.30. W pierwszy dzień świąt, Mszy Św. wieczornej nie będzie.
 9. W niedzielę – II dzień świąt Bożego Narodzenia – uroczystość Św. Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Św. w tym dniu według porządku niedzielnego.
 10. Ofiary, które złożymy na tacę w czasie Pasterki, przeznaczone są na Fundusz Obrony Życia. Natomiast ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę, przeznaczone są na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.
 11. W ubiegłą niedzielę, ofiary, które składaliśmy na tacę przeznaczone były na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Zebraliśmy na ten cel 3.320 zł i 50 gr. Za życzliwe wsparcie tych prac, wszystkim z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 12. Na stoliku przy ołtarzu, są do nabycia opłatki na nasze stoły wigilijne. Ofiary składane przy nabyciu opłatków, są przeznaczone na zakup oleju opałowego do ogrzewania naszego kościoła.
 13. W zakrystii, są jeszcze do nabycia świece wigilijne Caritas. Bardzo serdecznie zapraszam do ich nabywania.
 14. Po świętach od 27 grudnia, rozpocznie się tegoroczna wizyta duszpasterska, popularnie zwana kolędą. Porządek wizyty w tych dniach, będzie następujący:
  – w poniedziałek 27 grudnia odwiedzimy mieszkańców Cisówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 do n-ru 20 a drugi od n-ru 35 do n-ru 21
  – we wtorek 28 grudnia odwiedzimy mieszkańców Cisówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 37 do n-ru 52 a drugi od n-ru 71 do n-ru 53
  – we środę 29 grudnia jeden z nas odwiedzi mieszkańców Cisówki od n-ru 72 do n-ru 84 a drugi mieszkańców Zawiesiuch
  – we czwartek 30 grudnia jeden z nas odwiedzi mieszkańców Walercina Starego a drugi z nas mieszkańców Walercina Nowego i Główek
  Początek wizyty w tych dniach od godz. 10.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.