I NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – UROCZYSTOŚĆ ŚWIĘTEJ RODZINY JEZUSA, MARYI I JÓZEFA – 26.12.2021 r.

1. Msze Św. w naszej parafii są odprawiane dzisiaj o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Ofiary które dziś złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na budowę nowych świątyń w naszej diecezji.
  3. Jutro przypada święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty a we wtorek święto Świętych Młodzianków męczenników. Msze Św. w tych dniach o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.
  4. We środę podczas Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 poświęcenie owsa a po Mszy Św. nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  5. W piątek przypada zakończenie roku kalendarzowego. Po Mszy Św. wieczornej, wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo dziękczynne kończące stary rok. Z udziałem w nabożeństwie łączy sieę możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  6. Z racji przypadającego w piątek ostatniego dnia roku kalendarzowego, Biskup Ordynariusz udziela wszystkim przebywającym na terenie diecezji dyspensy od obowiązku zachowania piątkowego postu.
  7. W sobotę przeżywać będziemy pierwszy dzień Nowego Roku. W tym dniu przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu, Msze Św. według porządku niedzielnego. Z racji maryjnej uroczystości, Godzinki o godz. 8.30. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo na rozpoczęcie Nowego Roku. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału w nabożeństwie serdecznie wszystkich zapraszam. Pamiętajmy iż w sobotę obowiązuje nas udział we Mszy Św. W tę sobotę, wieczorna Msza Św. z racji uroczystości nie będzie Mszą Św. niedzielną.
  8. W przyszłą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Procesji nie będzie.
  9. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
  10. Od jutra, rozpoczynamy tegoroczną wizytę duszpasterską, popularnie zwaną Kolędą. Porządek wizyty w tych dniach, będzie następujący:
    – w poniedziałek 27 grudnia odwiedzimy mieszkańców Cisówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 do n-ru 20 a drugi od n-ru 35 do n-ru 21
    – we wtorek 28 grudnia odwiedzimy mieszkańców Cisówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 37 do n-ru 52 a drugi od n-ru 71 do n-ru 53
    – we środę 29 grudnia jeden z nas odwiedzi mieszkańców Cisówki od n-ru 72 do n-ru 84 a drugi mieszkańców Zawiesiuch
    W tych dniach początek wizyty od godz. 10.00.
    – we czwartek 30 grudnia jeden z nas odwiedzi mieszkańców Walercina Starego a drugi z nas mieszkańców Walercina Nowego i Główek. Początek wizyty na Walercinie Starym i Nowym od godz. 9.00.
  11. W tygodniu po Nowym Roku, chcielibyśmy odwiedzić rodziny zamieszkujące w Goździówce i w Małkowie:
    – w poniedziałek 03 stycznia odwiedzimy mieszkańców Goździówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 do n-ru 6 a drugi odwiedzi mieszkańców Kolonii Goździówka
    – we wtorek 04 stycznia odwiedzimy mieszkańców Goździówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 6A do n-ru 14 a drugi od n-ru 27 do n-ru 15
    – we środę 05 stycznia odwiedzimy mieszkańców Goździówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 28 do n-ru 38 a drugi od n-ru 43 do n-ru 39A
    – w sobotę 08 stycznia odwiedzimy mieszkańców Małkowa
    Wizytę na Goździówce i Kolonii Goździówka rozpoczynać będziemy od godz. 18.00. Natomiast w sobotę na Małkowie, początek wizyty od godz. 9.00.
    Ofiary, które złożymy przy okazji Kolędy, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele.
  12. Kurs Przedmałżeński zaczynamy w niedzielę 16 stycznia. Tradycyjnie, spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i po Mszy Św. rozpoczynamy katechezę kursu. Młodzież planującą zawarcie związku małżeńskiego w przyszłym roku, serdecznie zapraszam.
  13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.