Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

II NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – 02.01.2022 r.

 1. Msze Św. w naszej parafii są odprawiane dzisiaj o godz. 9.00, 11.00, 12.30 i wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne. Procesji nie będzie.
 3. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30, spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 4. We środę po Mszy Św. o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy.
 5. We czwartek przeżywać będziemy uroczystość Objawienia Pańskiego zwaną u nas popularnie Świętem Trzech Króli. Msze Św. we czwartek będą odprawiane według porządku niedzielnego. Po każdej Mszy Św. poświęcenie kadzidła i kredy. Kredą znaczymy drzwi naszych domów na znak przyjęcia przez nas Bożego Objawienia. Kadzidło spalamy w domu na znak iż jest to dom modlitwy i uwielbienia Pana Boga.
 6. Ofiary, które w tym dniu złożymy na tacę, przeznaczone są na misje.
 7. W czwartkową uroczystość, po Mszy Św. o godz. 12.30 rozstrzygnięcie tegorocznego konkursu szopek i wręczenie nagród. Po wręczeniu nagród, koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Staśkowiacy”. Serdecznie wszystkich zapraszamy.
 8. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 16.15. Wieczorna Msza Św. o godz. 18.00 a po Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 9. W sobotę o godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca a po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.
 10. W przyszłą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Tradycyjnie, po Mszy Św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci. Rodziców i dzieci serdecznie zapraszamy.
 11. Przyszła niedziela to także II Niedziela Miesiąca. Ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele.
 12. Również w przyszłą niedzielę, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Dzieci spotkanie mieć będą w salce a rodzice w kościele.
 13. O godz. 17.00 w przyszłą niedzielę spotkanie młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 14. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. wieczornej serdecznie zapraszamy na koncert świąteczny w wykonaniu chóru Deo Volente z par. Św. Wacława w Warszawie. W programie kolędy w opracowaniu na chór mieszany oraz dzieła muzyki klasycznej w wykonaniu solisty. Serdecznie zapraszamy.
 15. Tegoroczny Kurs Przedmałżeński zaczynamy w niedzielę 16 stycznia. Tradycyjnie, spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i po Mszy Św. rozpoczynamy katechezę kursu. Młodzież planującą w tym roku zawarcie związku małżeńskiego, serdecznie zapraszam.
 16. Z całego serca pragnę podziękować mieszkańcom Cisówki, Zawiesiuch i Walercina, którzy gościli nas w minionym tygodniu w swoich domach. Bóg zapłać Wam też kochani za przekazane ofiary na potrzeby remontowe w naszym kościele. W tym tygodniu porządek wizyty będzie następujący:
  – w poniedziałek 03 stycznia odwiedzimy mieszkańców Goździówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 do n-ru 6 a drugi odwiedzi mieszkańców Kolonii Goździówka
  – we wtorek 04 stycznia odwiedzimy mieszkańców Goździówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 6A do n-ru 14 a drugi od n-ru 27 do n-ru 15
  – we środę 05 stycznia odwiedzimy mieszkańców Goździówki; jeden z nas rozpocznie od n-ru 28 do n-ru 38 a drugi od n-ru 43 do n-ru 39A
  – w sobotę 08 stycznia odwiedzimy mieszkańców Małkowa
  Wizytę na Goździówce i Kolonii Goździówka rozpoczynać będziemy od godz. 18.00. Natomiast w sobotę na Małkowi, początek wizyty od godz. 9.00. Ofiary, które złożymy przy okazji Kolędy, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele.
 17. Natomiast w przyszłym tygodniu chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców:
  – w poniedziałek 10 stycznia Wólki Wybranieckiej – początek wizyty od godz. 18.00
  – we wtorek 11 stycznia Wólki Wybranieckiej Kolonii – początek wizyty od godz. 18.00
  – we środę 12 stycznia Wólki Konstancji – jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 a drugi od końca – początek wizyty od godz. 18.00
  – we czwartek 13 stycznia odwiedzimy Gorzankę – początek wizyty od godz. 16.00
  – w piątek 14 stycznia odwiedzimy mieszkańców Łęki – jeden z nas od godz. 17.00 rozpocznie od końca a drugi z nas od godz. 19.00 od początku
  – w sobotę 15 stycznia odwiedzimy mieszkańców Poręb – początek wizyty od godz. 9.00
 18. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content