Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

III NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM – ŚWIĘTO CHRZTU PAŃSKIEGO – 09.01.2022 r.

 1. Msze Św. niedzielne są w naszej parafii odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę przypada Niedziela Chrztu Pańskiego. Tradycyjnie, po Mszy Św. o godz. 11.00 błogosławieństwo małych dzieci. Rodziców i dzieci serdecznie zapraszamy.
 3. Dzisiejsza niedziela to także II Niedziela Miesiąca. Ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję.
 4. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do przyjęcia I Komunii Św. Dzieci spotkanie mieć będą w salce a rodzice w kościele.
 5. Spotkanie młodzieży przygotowującej sie do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania dziś o godz. 17.00. Młodzież proszę o konieczną obecność.
 6. W dzisiejszą niedzielę po Mszy Św. wieczornej serdecznie zapraszamy na koncert świąteczny w wykonaniu chóru Deo Volente z par. Św. Wacława w Warszawie. W programie kolędy w opracowaniu na chór mieszany oraz dzieła muzyki klasycznej w wykonaniu solisty. Serdecznie zapraszamy.
 7. Niedziela Chrztu Pańskiego kończy liturgiczny czas Bożego Narodzenia. Starajmy się jeszcze tą radością żyć jednak w liturgii będzie to już czas zwykły.
 8. We środę po Mszy Św. o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Św. Józefa. W piątek po wieczornej Mszy Św. nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 9. Tegoroczny Kurs Przedmałżeński zaczynamy w przyszłą niedzielę 16 stycznia. Tradycyjnie, spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i po Mszy Św. rozpoczynamy katechezę kursu. Młodzież planującą w tym roku zawarcie związku małżeńskiego, serdecznie zapraszam.
 10. Z całego serca pragnę podziękować mieszkańcom Goździówki, Kolonii Goździówka i Małkowa, którzy gościli nas w minionym tygodniu w swoich domach. Bóg zapłać Wam też kochani za przekazane ofiary na potrzeby remontowe w naszym kościele. W tym tygodniu porządek wizyty będzie następujący:
  – w poniedziałek 10 stycznia Wólki Wybranieckiej – początek wizyty od godz. 18.00
  – we wtorek 11 stycznia Wólki Wybranieckiej Kolonii – początek wizyty od godz. 18.00
  – we środę 12 stycznia Wólki Konstancji – jeden z nas rozpocznie od n-ru 1 a drugi od końca – początek wizyty od godz. 18.00
  – we czwartek 13 stycznia odwiedzimy Gorzankę – początek wizyty od godz. 16.00
  – w piątek 14 stycznia odwiedzimy mieszkańców Łęki – jeden z nas od godz. 17.00 rozpocznie od końca a drugi z nas od godz. 19.00 od początku
  – w sobotę 15 stycznia odwiedzimy mieszkańców Poręb – początek wizyty od godz. 9.00
 11. Natomiast w przyszłym tygodniu chcielibyśmy odwiedzić mieszkańców:
  – w poniedziałek 17.01. Choin – jeden z nas rozpocznie od n-ru 3 do n-ru 14 a drugi od –n-ru 24 do n-ru 15, początek wizyty od godz. 18.00
  – we wtorek 18.01. Choin – jeden z nas rozpocznie od n-ru 25 do n-ru 31 a drugi od n-ru 40 do n-ru 32, początek wizyty od godz. 18.00
  – we środę 19.01. – jeden z nas rozpocznie wizytę na Cięciwie – początek od godz. 17.00 drugi z nas na Kątach Goździejewskich I tzw. Góreczka ( po lewej stronie jadąc do Dębego) tu początek wizyty od godz. 18.30
  – we czwartek 20.01. odwiedzimy mieszkańców Ciopanu, początek wizyty od godz. 16.00
  – w piątek 21.01. odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich I, jeden z nas odwiedzi mieszkańców ul. Słonecznej tu początek od godz. 17.00, a drugi z nas od godz. 18.00, rodziny mieszkające na Kątach od ul. Warszawskiej i Szkolnej w domkach za szkołą
  – w sobotę 22.01. odwiedzimy mieszkańców Krubek – Górek, początek wizyty od godz. 9.00
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content