Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

III NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.01.2022 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedziele o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Decyzją Ojca Św. Franciszka, dzisiejsza niedziela to Niedziela Słowa Bożego. Chcemy na nowo uświadamiać sobie, jak niezwykle ważne jest nasze codzienne czytanie Bożego Słowa, zatrzymanie się przy tym Słowie, chociaż na chwilę. Starajmy się każdego dnia znaleźć chociażby kilka minut na lekturę Biblii.
 3. Dzisiaj katecheza Kursu Przedmałżeńskiego. Tradycyjnie, spotykamy się na Mszy Św. wieczornej i po Mszy Św. rozpoczynamy katechezę. Młodzież planującą w tym roku zawarcie związku małżeńskiego, serdecznie zapraszam.
 4. We wtorek przeżywać będziemy święto Nawrócenia Św. Pawła Apostoła. Msze Św. o godz. 16.00 i 17.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 5. We środę po Mszy Św. o godz. 17.00 nabożeństwo ku czci Św. Józefa a w piątek po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Do wspólnej modlitwy serdecznie wszystkich zapraszam.
 6. Planowana na wtorek 25 stycznia uroczystość Bierzmowania w tym terminie się nie odbędzie ze względu na pandemię. Uroczystość Bierzmowania planujemy wstępnie przenieść na kwiecień.
 7. Z całego serca pragnę podziękować mieszkańcom Choin, Kątów Goździejewskich I, Cięciwy, Ciopanu, Krubek – Górek, którzy gościli nas w minionym tygodniu w swoich domach. Bóg zapłać Wam też kochani za przekazane ofiary na potrzeby remontowe w naszym kościele. W tym tygodniu porządek wizyty będzie następujący:
  – w poniedziałek 24 stycznia, odwiedzimy mieszkańców ul. Nadrzecznej, rozpoczniemy od godz. 18.00 z obu stron
  – we wtorek 25 stycznia, odwiedzimy mieszkańców ul. Szkolnej (bez bloku nauczycielskiego), jeden z nas rozpocznie od ul. Warszawskiej – tu początek od godz. 18.00 a drugi z nas od końca – tu początek wizyty od godz. 17.00
  – we środę 26 stycznia jeden z nas odwiedzi mieszkańców Kątów Goździejewskich II od n-ru 1 do n-ru 11, początek wizyty od godz. 17.00 a drugi z nas odwiedzi mieszkańców Kątów Goździejewskich II od n-ru 11D do 16A, początek wizyty od godz. 18.00
  – we czwartek 27 stycznia odwiedzimy mieszkańców Kątów Goździejewskich II, jeden z nas rozpocznie od n-ru 17 a drugi od n-ru 48A, początek wizyty od godz. 16.00
  – w piątek 28 stycznia odwiedzimy mieszkańców ulic: Osiedlowej – tu początek wizyty od godz. 17.00 i Granicznej – tu początek wizyty od godz. 19.00
  – w sobotę 29 stycznia odwiedzę mieszkańców ulic Polnej, Wąskiej i Goździk, początek wizyty od godz. 9.00
 8. Natomiast w przyszłym tygodniu chciałbym odwiedzić mieszkańców:
  – w poniedziałek 31 stycznia odwiedzę mieszkańców ul. Warszawskiej po stronie n-rów nieparzystych od 39 do 27, początek wizyty od godz. 19.00
  – we wtorek 01 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Warszawskiej po stronie n-rów nieparzystych od początku do n-ru 25, początek wizyty od godz. 18.00
  – we czwartek 03 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Warszawskiej po stronie n-rów parzystych od 40 do n-ru 2A, początek wizyty od godz. 16.00
  – w sobotę 05 lutego chciałbym odwiedzić mieszkańców bloku nauczycielskiego przy ul. Szkolnej; początek wizyty od godz. 10.00
 9. W przyszłym tygodniu, we środę 02 lutego, przypada święto Ofiarowania Pańskiego. Msze Św. w tym dniu o godz. 9.00, 17.00 i 18.00. Na początku każdej Mszy Św. poświęcenie gromnic. Do udziału we Mszy Św. wszystkich serdecznie zapraszam.
 10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.