Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Jak w każdą niedzielę Wlk. Postu, również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 3. We środę po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 4. Najbliższy piątek to już ostatni piątek przed Triduum Paschalnym. O godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Pustelnika. Przejdziemy tradycyjną trasą rozważając w drodze stacje Drogi Krzyżowej. Do udziału w Drodze Krzyżowej wszystkich bardzo serdecznie zapraszam. Z racji wieczornej Drogi Krzyżowej zmieniony jest porządek Mszy Św. w tym dniu.
 5. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli mnie w domach z wizytą duszpasterską. Dziękuję bardzo za życzliwe przyjęcie i przekazane na potrzeby budowlano – remontowe w naszym kościele ofiary. W tym tygodniu chciałbym jeszcze odwiedzić mieszkańców Pustelnika; i tak w poniedziałek 04 kwietnia, chciałbym odwiedzić mieszkańców ulic Kopernika i Jaskółki; we wtorek 05 kwietnia, chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Krótkiej a we środę 06 kwietnia, chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Spacerowej. Początek wizyty w tych dniach od godz. 19.00. Tym samym zakończona by została tegoroczna wizyta duszpasterska.
 6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy Św. Jeśli pogoda pozwoli, obrzędy wstępne będą na zewnątrz kościoła przy krzyżu misyjnym.
 7. W Niedzielę Palmową, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. oraz rodziców. Rodziców i dzieci proszę o konieczną obecność.
 8. Młodzież kl. VIII oraz z kl. I ponadpodstawowych zapraszam na spotkanie o godz. 17.00. Spotkanie odbędzie się w kościele. Proszę o konieczną obecność.
 9. Ofiary które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie wszystkim serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
 10. Następne dni po Niedzieli Palmowej to już dni Wielkiego Tygodnia. W Wielki Czwartek uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek uroczysta Liturgia Męki Pańskiej również o godz. 18.00. O godz. 15.00 w Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Szczegółowy program uroczystości Triduum Paschalnego znajdziemy na stronie parafii i w gablocie przed kościołem.
 11. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Choin za zebrane jeszcze ofiary na kwiaty do naszego kościoła. Przekazanych mi zostało 160 zł.
 12. Załatwiane są w soboty sprawy wymiany dokumentów grobów w sektorach B, C i D. W zakrystii można się zapisywać na wybraną godzinę. Serdecznie zapraszam!
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content