Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 03.04.2022 r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Jak w każdą niedzielę Wlk. Postu, również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  3. We środę po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo ku czci Św. Józefa. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  4. Najbliższy piątek to już ostatni piątek przed Triduum Paschalnym. O godz. 18.00 Droga Krzyżowa ulicami Pustelnika. Przejdziemy tradycyjną trasą rozważając w drodze stacje Drogi Krzyżowej. Do udziału w Drodze Krzyżowej wszystkich bardzo serdecznie zapraszam. Z racji wieczornej Drogi Krzyżowej zmieniony jest porządek Mszy Św. w tym dniu.
  5. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli mnie w domach z wizytą duszpasterską. Dziękuję bardzo za życzliwe przyjęcie i przekazane na potrzeby budowlano – remontowe w naszym kościele ofiary. W tym tygodniu chciałbym jeszcze odwiedzić mieszkańców Pustelnika; i tak w poniedziałek 04 kwietnia, chciałbym odwiedzić mieszkańców ulic Kopernika i Jaskółki; we wtorek 05 kwietnia, chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Krótkiej a we środę 06 kwietnia, chciałbym odwiedzić mieszkańców ul. Spacerowej. Początek wizyty w tych dniach od godz. 19.00. Tym samym zakończona by została tegoroczna wizyta duszpasterska.
  6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy Św. Jeśli pogoda pozwoli, obrzędy wstępne będą na zewnątrz kościoła przy krzyżu misyjnym.
  7. W Niedzielę Palmową, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. oraz rodziców. Rodziców i dzieci proszę o konieczną obecność.
  8. Młodzież kl. VIII oraz z kl. I ponadpodstawowych zapraszam na spotkanie o godz. 17.00. Spotkanie odbędzie się w kościele. Proszę o konieczną obecność.
  9. Ofiary które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie wszystkim serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  10. Następne dni po Niedzieli Palmowej to już dni Wielkiego Tygodnia. W Wielki Czwartek uroczysta Liturgia Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. W Wielki Piątek uroczysta Liturgia Męki Pańskiej również o godz. 18.00. O godz. 15.00 w Wielki Piątek rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Wigilii Paschalnej w Wielką Sobotę o godz. 19.00. Szczegółowy program uroczystości Triduum Paschalnego znajdziemy na stronie parafii i w gablocie przed kościołem.
  11. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Choin za zebrane jeszcze ofiary na kwiaty do naszego kościoła. Przekazanych mi zostało 160 zł.
  12. Załatwiane są w soboty sprawy wymiany dokumentów grobów w sektorach B, C i D. W zakrystii można się zapisywać na wybraną godzinę. Serdecznie zapraszam!
  13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.