Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

NIEDZIELA PALMOWA CZYLI MĘKI PAŃSKIEJ – 10.04.2022 r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Jak w każdą niedzielę Wlk. Postu, również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo Gorzkich Żali. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Poświęcenie palm na początku każdej Mszy Św. Jeśli pogoda pozwoli, obrzędy wstępne będą na zewnątrz kościoła przy krzyżu misyjnym.
 4. Również dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. oraz rodziców. Rodziców i dzieci proszę o konieczną obecność.
 5. Młodzież kl. VIII oraz z kl. I ponadpodstawowych zapraszam na spotkanie o godz. 17.00. Spotkanie odbędzie się w kościele. Proszę o konieczną obecność.
 6. W najbliższe dni – czyli w Wielki Poniedziałek, w Wielki Wtorek i w Wielką Środę, spowiedź po wieczornej Mszy Św. do godz. 19.00. Jeżeli będzie taka potrzeba to i dłużej.
 7. W Wielką Środę po Mszy Św. wieczornej, nabożeństwo ku czci Św. Józefa.
 8. W Wielki Czwartek rozpoczynamy czas świętego Triduum Paschalnego. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do „ciemnicy”. Możliwość adoracji do godz. 21.00. Bardzo serdecznie zachęcam i zapraszam do prywatnej modlitwy w ciszy. Z udziałem w uroczystej Mszy Wieczerzy Pańskiej łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego.
 9. W Wielki Piątek możliwość adoracji od godz. 8.00. O godz. 15.00 – w godzinie śmierci Pana Jezusa na krzyżu, rozpoczynamy Nowennę do Miłosierdzia Bożego. Uroczysta Liturgia Męki Pańskiej o godz. 18.00. W czasie liturgii adoracja Krzyża. Ofiary, które składać będziemy w tym dniu na tacę, przeznaczone są na konserwację Grobu Pana Jezusa w Jerozolimie. Po liturgii przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy „Grobu Pańskiego”. Możliwość adoracji do godz. 21.00. Z udziałem w Liturgii Męki Pańskiej łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego. Wszystkich do udziału w Liturgii Męki Pańskiej serdecznie zapraszam.
 10. W Wielki Piątek obowiązuje nas post ścisły aż do zakończenia liturgii Wigilii Paschalnej.
 11. W Wielką Sobotę Kościół trwa przy Grobie Pańskim, rozważając mękę i śmierć naszego Zbawiciela oraz Jego zstąpienie do otchłani. W poście i modlitwie oczekujemy Jego zmartwychwstania. Adoracja przy Grobie Pana Jezusa od godz. 8.00. Od godz. 9.00 święcenie pokarmów. Święcenie pokarmów będzie się odbywało od godz. 9.00 co pół godziny. Ostatnie święcenie o godz. 12.30. O godz. 15.00 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. Uroczystą Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy przy krzyżu misyjnym o godz. 19.00. Na liturgię Wigilii Paschalnej przychodzimy wszyscy ze świecami chrzcielnymi gdyż jest to dla nas dzień odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych. Z udziałem w liturgii Wigilii Paschalnej łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego.
 12. Przyszła niedziela to Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.00 a po niej uroczysta Msza Św. Zmartwychwstania Pańskiego. Później Msze Św. o godz. 11.00 i 12.30. Po Mszy Św. o godz. 12.30 Nowenna do Miłosierdzia Bożego. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Mszy Św. wieczornej nie będzie.
 13. W przyszły poniedziałek w II Dzień Świąt porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. Ofiary, które w Poniedziałek Wielkanocny złożymy na tacę, przeznaczone są na potrzeby KUL-u.
 14. W sobotę 30 kwietnia wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Siennicy na ogólno diecezjalne spotkanie wspólnot różańcowych. Zapisywać można się w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 – 30 zł od osoby. Wyjazd 30 kwietnia sprzed naszego kościoła o 8.30 rano. Powrót ok. 17.00. Serdecznie zapraszam.
 15. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować wszystkim, którzy w minionym tygodniu przyjęli mnie w swoich domach z wizytą duszpasterską. Dziękuję bardzo za życzliwe przyjęcie i przekazane na potrzeby budowlano – remontowe w naszym kościele ofiary.
 16. W miniony piątek przeżywaliśmy Drogę Krzyżową wędrując ulicami Pustelnika. Chciałbym bardzo serdecznie podziękować Wam za obecność i modlitwę. Serdecznie dziękuję naszym strażakom za pomoc w organizacji. Dziękuję policji za umożliwienie nam bezpiecznego przejścia całej trasy.
 17. Bardzo serdecznie dziękuję mieszkańcom Krubek – Górek i P. Sołtysowi Arturowi Szejna za zebrane ofiary na kwiaty do naszego kościoła. Przekazanych mi zostało 500 zł. Serdecznie dziękuję również indywidualnym ofiarodawcom z Małkowa. Przekazanych mi zostało 50 zł. Dziękuję bardzo serdecznie indywidualnym ofiarodawcom z Kątów Goździejewskich I za ofiary na kwiaty. Przekazanych mi zostało 450 zł.
 18. Z całego serca pragnę podziękować Państwu Piotrowi i Renacie Mielcarzom za ufundowanie do naszego kościoła nowego kielicha do sprawowania Mszy Św. Bóg zapłać Wam za ten życzliwy dar.
 19. Załatwiane są w soboty sprawy wymiany dokumentów grobów w sektorach B, C i D. W zakrystii można się zapisywać na wybraną godzinę. Serdecznie zapraszam!
 20. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content