Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022r.

1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja tradycyjnie rano o godz. 6.00. Później Msze Św. jeszcze o godz. 11.00 i 12.30. Wieczornej Mszy Św. dzisiaj już nie będzie. Wszystkich do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.
  2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30.
  3. Jutro II dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. jutro według porządku niedzielnego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jutro również po Mszy Św. o godz. 12.30.
  4. Ofiary, które jutro złożymy na tacę przeznaczone są na potrzeby KUL.
  5. W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. We wtorek, we środę i w piątek po wieczornej Mszy Św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. We czwartek nowenna po Mszy Św. o godz. 8.00 a w sobotę po Mszy Św. o godz. 17.00.
  6. W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocnej post nas nie obowiązuje.
  7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. o godz. 12.30 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Wszystkie dzieci z kl. III, rodziców, chrzestnych oraz bliskich, bardzo serdecznie zapraszam.
  10. W sobotę 30 kwietnia wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Siennicy na ogólno diecezjalne spotkanie wspólnot różańcowych. Zapisywać można się w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 – 30 zł od osoby. Wyjazd 30 kwietnia sprzed naszego kościoła o 8.30 rano. Powrót ok. 17.00. Serdecznie zapraszam.
  11. Moi kochani! Powoli kończyć będziemy transmisje internetowe niedzielnych Mszy Św. Ostatnia transmisja będzie w przyszłą niedzielę.
  12. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować Państwu Wiesławowi, Żanecie i Weronice za dekoracje w kościele, pracę w naszym kościele w dniach Triduum Paschalnego nawet do późnych godzin nocnych. Bardzo dziękuję Panu Przemkowi za przygotowanie śpiewów, lektorom i ministrantom serdecznie dziękuję za Waszą obecność i posługę przy ołtarzu w czasie tych świętych dni, serdecznie dziękuję naszym strażakom za Waszą posługę i asystę wczoraj i dzisiaj. Wszystkim Wam moi drodzy z całego serca dziękuję za Waszą obecność, modlitwę i świadectwo wiary.
  13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.