NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 17.04.2022r.

1. Wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja tradycyjnie rano o godz. 6.00. Później Msze Św. jeszcze o godz. 11.00 i 12.30. Wieczornej Mszy Św. dzisiaj już nie będzie. Wszystkich do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.
  2. Nowenna do Miłosierdzia Bożego dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30.
  3. Jutro II dzień świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Msze Św. jutro według porządku niedzielnego. Nowenna do Miłosierdzia Bożego jutro również po Mszy Św. o godz. 12.30.
  4. Ofiary, które jutro złożymy na tacę przeznaczone są na potrzeby KUL.
  5. W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. We wtorek, we środę i w piątek po wieczornej Mszy Św. nowenna do Miłosierdzia Bożego. We czwartek nowenna po Mszy Św. o godz. 8.00 a w sobotę po Mszy Św. o godz. 17.00.
  6. W najbliższy piątek z racji oktawy wielkanocnej post nas nie obowiązuje.
  7. Przyszła niedziela to Niedziela Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. o godz. 12.30 uroczyste nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Z udziałem w nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji.
  9. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Wszystkie dzieci z kl. III, rodziców, chrzestnych oraz bliskich, bardzo serdecznie zapraszam.
  10. W sobotę 30 kwietnia wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Siennicy na ogólno diecezjalne spotkanie wspólnot różańcowych. Zapisywać można się w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 – 30 zł od osoby. Wyjazd 30 kwietnia sprzed naszego kościoła o 8.30 rano. Powrót ok. 17.00. Serdecznie zapraszam.
  11. Moi kochani! Powoli kończyć będziemy transmisje internetowe niedzielnych Mszy Św. Ostatnia transmisja będzie w przyszłą niedzielę.
  12. Bardzo serdecznie chciałbym podziękować Państwu Wiesławowi, Żanecie i Weronice za dekoracje w kościele, pracę w naszym kościele w dniach Triduum Paschalnego nawet do późnych godzin nocnych. Bardzo dziękuję Panu Przemkowi za przygotowanie śpiewów, lektorom i ministrantom serdecznie dziękuję za Waszą obecność i posługę przy ołtarzu w czasie tych świętych dni, serdecznie dziękuję naszym strażakom za Waszą posługę i asystę wczoraj i dzisiaj. Wszystkim Wam moi drodzy z całego serca dziękuję za Waszą obecność, modlitwę i świadectwo wiary.
  13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.