Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 1, 12-15)

Duch wyprowadził Jezusa na pustynię. A przebywał na pustyni czterdzieści dni, kuszony przez Szatana, i był ze zwierzętami, aniołowie zaś Mu służyli.
Gdy Jan został uwięziony, Jezus przyszedł do Galilei i głosił Ewangelię Bożą. Mówił: «Czas się wypełnił i bliskie jest królestwo Boże. Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię!»

II NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 24.04.2022r.

 1. Dziś wraz z całym Kościołem przeżywamy Niedzielę Miłosierdzia Bożego. Po Mszy Św. o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i uroczysta Koronka do Miłosierdzia Bożego. Z udziałem w tym nabożeństwie łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego. Do wspólnej modlitwy bardzo serdecznie wszystkich zapraszam.
 2. Również dzisiaj, o godz. 15.00 dzieci z kl. III przygotowujące się do przyjęcia I Komunii Św. przeżywać będą uroczystość odnowienia przyrzeczeń Chrztu Świętego. Wszystkie dzieci z kl. III, rodziców, chrzestnych proszę o konieczną obecność a bliskich, bardzo serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Tydzień Miłosierdzia. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na dzieła charytatywne Caritas naszej diecezji. Wszystkim ofiarodawcom z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 4. Jutro przeżywać będziemy święto Św. Marka Ewangelisty. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.
 5. We wtorek przypada uroczystość Św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski. Msze Św. w naszym kościele wyjątkowo o godz. 16.00 i 16.30.
 6. W piątek przeżywać będziemy święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, patronki Europy. To szczególny dzień naszej modlitwy w intencji naszego kontynentu i pokoju w Europie. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00. Po Mszy Św. o godz. 18.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 7. Moi kochani! Kończymy dzisiaj transmisje internetowe niedzielnych Mszy Św. Ostatnia transmisja jest dzisiaj z Mszy Św. o godz. 11.00.
 8. W sobotę 30 kwietnia wspólnota Żywego Różańca organizuje pielgrzymkę do Siennicy na ogólno diecezjalne spotkanie wspólnot różańcowych. Zapisywać można się w zakrystii. Koszt wyjazdu 25 – 30 zł od osoby. Wyjazd 30 kwietnia sprzed naszego kościoła o 8.30 rano. Powrót ok. 17.00. Serdecznie zapraszam.
 9. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, pierwsze nasze wspólne nabożeństwo majowe i nabożeństwo adoracyjne z procesją wokół kościoła. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych Strażaków.
 10. W soboty trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymieniane są dokumenty grobów w sektorach B, C, D i E. Można zapisywać sie w zakrystii na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content