Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

III NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – UROCZYSTOŚĆ MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 01.05.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca, Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, pierwsze nasze wspólne nabożeństwo majowe i nabożeństwo adoracyjne z procesją wokół kościoła. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych Strażaków.
 3. Rozpoczynamy miesiąc maj i nabożeństwa majowe. W niedziele, soboty i uroczystości, nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele o godz. 17.30, w dni powszednie: w poniedziałki, wtorki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św. a we czwartki po Mszy Św. o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 4. Dzisiejsza – III Niedziela Wielkanocna, to Niedziela Biblijna rozpoczynająca Tydzień Biblijny w Kościele. Dzisiaj także juz szóste narodowe czytanie Pisma Świętego. Wszystkich Was kochani zachęcam i zapraszam dzisiaj do głośnego czytania Biblii w domu.
 5. We wtorek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Św. we wtorkową uroczystość według porządku niedzielnego. Nabożeństwo majowe we wtorek o godz. 17.30. Podczas nabożeństwa odnowimy Milenijny Akt oddania Polski Najświętszej Maryi Pannie Królowej Polski. Serdecznie wszystkich zapraszam.
 6. Również we wtorek, podczas Mszy Św. o godz. 12.30, uroczystość naszych strażaków. Zapraszam wszystkich strażaków, ich bliskich i Was kochani do wspólnej modlitwy w intencji strażaków.
 7. We środę, wspomnienie Św. Floriana Męczennika, patrona naszej diecezji. Każdy kto w tym dniu nawiedzi naszą katedrę i odmówi tam Ojcze nas i Wierzę w Boga, zyskuje odpust zupełny.
 8. W piątek przypada święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba a jednocześnie jest to I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci od godz. 15.30. Po Mszy Św. wieczornej nabożeństwo majowe.
 9. W sobotę przeżywać będziemy I Sobotę Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w intencjach Żywego Różańca, bezpośrednio po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca a po różańcu nabożeństwo majowe. Do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 10. Przyszła niedziela to II Niedziela Miesiąca. Ofiary zbierane w przyszłą niedzielę na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 11. W przyszły poniedziałek 09 maja – przypada uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika a tym samym przeżywać będziemy nasz drugi odpust parafialny. Główna Msza Św. odpustowa o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych Strażaków.
 12. W soboty trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymieniane są dokumenty grobów w sektorach C, D i E. Można zapisywać sie w zakrystii na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
 13. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content