Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

IV NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 08.05.2022r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Dzisiejsza niedziela to Niedziela Dobrego Pasterza – 59 Światowy Dzień modlitw o powołanie kapłańskie i zakonne. Rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o powołania w Kościele.
  3. Również dzisiaj przypada II Niedziela Miesiąca. Ofiary zbierane na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  4. Jutro, 09 maja – przypada uroczystość Św. Stanisława Biskupa i Męczennika a tym samym przeżywać będziemy nasz drugi odpust parafialny. Główna Msza Św. odpustowa o godz. 18.00 z procesją eucharystyczną. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych Strażaków.
  5. W sobotę przypada święto Św. Macieja Apostoła. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  6. Ofiary, które w przyszłą niedzielę złożymy na tacę, przeznaczone są na potrzeby i utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Wszystkim za życzliwa pomoc i wsparcie dla naszego seminarium serdecznie dziękuję! Bóg zapłać!
  7. Trwa miesiąc maj i nabożeństwa majowe. W niedziele, soboty i uroczystości, nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele o godz. 17.30, w dni powszednie: w poniedziałki, wtorki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św. a we czwartki po Mszy Św. o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  8. Zwracam się z serdeczną prośbą do młodzieży planującej w przyszłym roku zawarcie związku małżeńskiego, aby już zgłaszać terminy. Również osoby, które chciałyby zaplanować Mszę Św. gregoriańską, proszę o ustalenie terminu.
  9. W soboty trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Wymieniane są dokumenty grobów w sektorach C, D i E. Można zapisywać sie w zakrystii na konkretny dzień i godzinę. Serdecznie zapraszam.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.