Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

VI NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 22.05.2022r.

  1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Dziś, po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców dzieci z kl. II. Proszę rodziców o obecność.
  3. Rozpoczynamy w Kościele Polskim dni modlitw o urodzaje. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do wspólnej modlitwy.
  4. We wtorek przeżywać będziemy wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych. Do udziału we Mszy Św. i w nabożeństwie majowym serdecznie zapraszam.
  5. W najbliższy piątek rozpoczynamy Nowennę do Ducha Św. Odprawiać ją będziemy w czasie nabożeństw majowych.
  6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Również tego dnia, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. III naszej parafii, przeżywać będą uroczystość I Komunii Św. Bardzo serdecznie proszę wszystkich, aby tak zaplanować uczestnictwo w niedzielnej Mszy Św. by Msza Św. o godz. 9.00, była tylko dla tych dzieci, ich rodziców i najbliższych.
  7. Powoli kończy się czas komunii wielkanocnej. Bardzo serdecznie proszę osoby, które jeszcze nie skorzystały z komunii wielkanocnej i ze spowiedzi, by uczyniły to jak najszybciej.
  8. Spowiedź dla dzieci przed I Komunią Św. w sobotę od godz. 10.00. Spowiedź dla rodziców i bliskich w piątek od godz. 17.00 i w sobotę również od godz. 10.00. Serdecznie zapraszam.
  9. Trwa miesiąc maj i nabożeństwa majowe. W niedziele, soboty i uroczystości, nabożeństwa majowe są odprawiane w naszym kościele o godz. 17.30, w dni powszednie: w poniedziałki, wtorki, środy i piątki po wieczornej Mszy Św. a we czwartki po Mszy Św. o godz. 8.00. Do wspólnej modlitwy, wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content