Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

VII NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO – 29.05.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Dziś, podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. III naszej parafii przystąpiły do  I Komunii Św. W naszych codziennych modlitwach, zawierzajmy Matce Bożej dzieci i rodziców. Niechaj pamiętają, że Pan Jezus jest już obecny w ich sercach.
 3. Poczynając od jutra do piątku włącznie, przeżywać będziemy wraz z dziećmi dni „ białego tygodnia”. Spotykać się będziemy codziennie na Mszy Św. o godz. 18.00.
 4. We wtorek przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Do udziału we Mszy Św. i w ostatnim naszym wspólnym w tym roku nabożeństwie majowym, serdecznie wszystkich zapraszam.
 5. We środę rozpoczynamy czerwiec i nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą sprawowane według takiego samego porządku, jak nabożeństwa majowe.
 6. W najbliższy czwartek, ze względu na „biały tydzień” Mszy Św. rano nie będzie.
 7. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź dla dzieci z kl. IV przed Rocznicą od godz. 16.00. Starszych zapraszam do spowiedzi w tygodniu lub od godz. 17.30.
 8. W sobotę, od godz. 10.00 spowiedź dla rodziców dzieci Rocznicowych i dla ich bliskich. Zachęcam rodziców i bliskich dzieci to skorzystania ze spowiedzi w którymś dniu tygodnia.
 9. W sobotę przypada również I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca a bezpośrednio po różańcu zakończenie nowenny przed zesłaniem Ducha Św. i nabożeństwo czerwcowe.
 10. W następną niedzielę przeżywać będziemy w Kościele uroczystość Zesłania Ducha Św. Tym samym kończył się będzie okres wielkanocny. Zachęcam i zapraszam te osoby, które jeszcze nie skorzystały ze spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej by uczyniły to w tym tygodniu.
 11. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. IV przeżywać będą uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Bardzo serdecznie proszę Was wszystkich o to, by ta Msza Św. była dla tych dzieci i ich najbliższych.
 12. Przyszła niedziela to również I Niedziela Miesiąca. Ze względu na uroczystość Rocznicy, nabożeństwo adoracyjne i czerwcowe z procesją eucharystyczną będzie o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i naszych strażaków.
 13. W przyszłą niedzielę możemy zyskać odpust zupełny uczestnicząc we Mszy Św. i we wspólnym uroczystym śpiewie hymnu do Ducha Św. Po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na budowę świątyni Opatrzności Bożej. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 14. Dyrekcja S.P. im. AK w Pustelniku, Rada Rodziców szkoły oraz Stowarzyszenie Wspierania Rozwoju Dziecka, zapraszają na XI już Piknik Rodzinny, który przeżywać będziemy pod hasłem „Pamiętajmy o historii”. Piknik rozpocznie się w niedzielę 12 czerwca Mszą Św. w naszym kościele o godz. 11.00 a później organizatorzy zapraszają na atrakcje na boisku szkolnym.
 15. Kochani! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku przypada ona 16 czerwca. Z serdeczna prośbą zwracam się do Was o przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję.
  I ołtarz – proszę mieszkańców ul. Warszawskiej z Pustelnika
  II ołtarz – proszę mieszkańców Zawiesiuch
  III ołtarz – proszę mieszkańców Krubek – Górek
  IV ołtarz – proszę mieszkańców Ciopanu
 16. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.