Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO – 05.06.2022r.

 1. W dzisiejszą niedzielę, wraz z całym Kościołem przeżywamy uroczystość Zesłania Ducha Św. Wspominamy dzień zesłania daru Ducha Św. na Apostołów, początki Kościoła oraz jego posłania do wszystkich ludów, narodów i języków.
 2. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 3. Także w dzisiejszą niedzielę podczas Mszy Św. o godz. 9.00, dzieci z kl. IV przeżywać będą uroczystość Rocznicy I Komunii Św. Bardzo serdecznie proszę Was wszystkich o to, by ta Msza Św. była dla tych dzieci i ich najbliższych.
 4. Obecna niedziela to również I Niedziela Miesiąca. Ze względu na uroczystość Rocznicy, nabożeństwo adoracyjne i czerwcowe z procesją eucharystyczną będzie o godz. 17.30. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, asystę kościelną i naszych strażaków.
 5. W dzisiejszą uroczystość możemy zyskać odpust zupełny uczestnicząc we Mszy Św. i we wspólnym uroczystym śpiewie hymnu do Ducha Św.
 6. Kościół w Polsce przeżywa również dzisiaj Dzień Dziękczynienia Panu Bogu za odzyskaną wolność i niepodległość po rozbiorach. Po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Wszystkim ofiarodawcom za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 7. Jutro, w poniedziałek, przypada święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Św. jutro o godz. 17.00 i 18.00. Do udziału we Mszy Św. serdecznie zapraszam.
 8. We czwartek przeżywać będziemy święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego Kapłana. Msze Św. we czwartek o godz. 8.00 i 9.00. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich serdecznie zapraszam.
 9. W przyszłą niedzielę, wraz z całym Kościołem, przeżywać będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej a jednocześnie jest to II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożymy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim, za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 10. Kochani! Powoli zbliżamy się do uroczystości Bożego Ciała. W tym roku przypada ona 16 czerwca. Z serdeczna prośbą zwracam się do Was o przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję.
  I ołtarz – proszę mieszkańców ul. Warszawskiej z Pustelnika
  II ołtarz – proszę mieszkańców Zawiesiuch
  III ołtarz – proszę mieszkańców Krubek – Górek
  IV ołtarz – proszę mieszkańców Ciopanu
 11. W soboty, trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy grobów w sektorach B, C, i D. Można już także wymieniać dokumenty z sektora E. Bardzo proszę osoby zainteresowane o zapisywanie się w zakrystii na dogodny termin.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content