Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 2, 23 – 3, 6)

Pewnego razu, gdy Jezus przechodził w szabat pośród zbóż, uczniowie Jego zaczęli po drodze zrywać kłosy. Na to faryzeusze mówili do Niego: «Patrz, czemu oni czynią w szabat to, czego nie wolno?»
On im odpowiedział: «Czy nigdy nie czytaliście, co uczynił Dawid, kiedy znalazł się w potrzebie i poczuł głód, on i jego towarzysze? Jak wszedł do domu Bożego za Abiatara, najwyższego kapłana, i jadł chleby pokładne, które tylko kapłanom jeść wolno; i dał również swoim towarzyszom».
I dodał: «To szabat został ustanowiony dla człowieka, a nie człowiek dla szabatu. Zatem Syn Człowieczy jest Panem także szabatu».
Wszedł znowu do synagogi. Był tam człowiek, który miał uschniętą rękę. A śledzili Go, czy uzdrowi go w szabat, żeby Go oskarżyć.
On zaś rzekł do człowieka z uschłą ręką: «Podnieś się na środek!» A do nich powiedział: «Co wolno w szabat: uczynić coś dobrego, czy coś złego? Życie uratować czy zabić?» Lecz oni milczeli. Wtedy spojrzawszy na nich dokoła z gniewem, zasmucony z powodu zatwardziałości ich serc, rzekł do człowieka: «Wyciągnij rękę!» Wyciągnął, i ręka jego stała się znów zdrowa.
A faryzeusze wyszli i ze zwolennikami Heroda zaraz się naradzali przeciwko Niemu, w jaki sposób Go zgładzić.

XI NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12.06.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę, wraz z całym Kościołem, przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej a jednocześnie jest to II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim, za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 3. Kochani! W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00, 9.00 i uroczysta suma o godz. 12.00. Po sumie wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w czasie procesji. Z udziałem w procesji łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału we Mszy Św. i w procesji wszystkich serdecznie zapraszam a szczególnie ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
 4. W związku z uroczystością Bożego Ciała, zwracam się do Was z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję. O przygotowanie ołtarzy:
  I ołtarz – proszę mieszkańców ul. Warszawskiej z Pustelnika
  II ołtarz – proszę mieszkańców Zawiesiuch
  III ołtarz – proszę mieszkańców Krubek – Górek
  IV ołtarz – proszę mieszkańców Ciopanu
 5. W czwartkową uroczystość, Mszy Św. wieczornej nie będzie.
 6. Przez cały tydzień trwać będzie oktawa Bożego Ciała. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i naszych strażaków.
 7. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała we czwartek 23 czerwca po nabożeństwie czerwcowym.
 8. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci I Komunijnych i rodzicom dzieci Rocznicowych za dar ołtarza, złożony przy okazji uroczystości Waszych dzieci. Rodzice ufundowali dwie pary nowych dzwonków do Mszy Św. Bóg Wam zapłać kochani!
 9. Z całego serca pragnę podziękować P. Jackowi Jastrzębskiemu za życzliwą pomoc przy naprawie zerwanej blachy na dachu wieży kościelnej. Jestem bardzo wdzięczny za tak szybkie ogarnięcie tego problemu.
 10. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na stypendia naukowe dla studiujących księży. Wszystkim za życzliwe wsparcie z całego serca dziękuję.
 11. W soboty, trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy grobów w sektorach B, C, i D. Można już także wymieniać dokumenty z sektora E. Bardzo proszę osoby zainteresowane o zapisywanie się w zakrystii na dogodny termin.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content