XI NIEDZIELA ZWYKŁA – UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 12.06.2022r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. W dzisiejszą niedzielę, wraz z całym Kościołem, przeżywamy uroczystość Trójcy Przenajświętszej a jednocześnie jest to II niedziela miesiąca. Ofiary, które złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Wszystkim, za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
  3. Kochani! W najbliższy czwartek przeżywać będziemy uroczystość Bożego Ciała. Msze Św. w tym dniu będą odprawiane o godz. 8.00, 9.00 i uroczysta suma o godz. 12.00. Po sumie wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy. Nabożeństwo czerwcowe będzie odprawiane w czasie procesji. Z udziałem w procesji łączy się możliwość uzyskania odpustu zupełnego na zwykłych warunkach. Do udziału we Mszy Św. i w procesji wszystkich serdecznie zapraszam a szczególnie ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i oczywiście naszych strażaków.
  4. W związku z uroczystością Bożego Ciała, zwracam się do Was z serdeczną prośbą o przygotowanie ołtarzy na uroczystą procesję. O przygotowanie ołtarzy:
    I ołtarz – proszę mieszkańców ul. Warszawskiej z Pustelnika
    II ołtarz – proszę mieszkańców Zawiesiuch
    III ołtarz – proszę mieszkańców Krubek – Górek
    IV ołtarz – proszę mieszkańców Ciopanu
  5. W czwartkową uroczystość, Mszy Św. wieczornej nie będzie.
  6. Przez cały tydzień trwać będzie oktawa Bożego Ciała. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i naszych strażaków.
  7. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała we czwartek 23 czerwca po nabożeństwie czerwcowym.
  8. Bardzo serdecznie dziękuję rodzicom dzieci I Komunijnych i rodzicom dzieci Rocznicowych za dar ołtarza, złożony przy okazji uroczystości Waszych dzieci. Rodzice ufundowali dwie pary nowych dzwonków do Mszy Św. Bóg Wam zapłać kochani!
  9. Z całego serca pragnę podziękować P. Jackowi Jastrzębskiemu za życzliwą pomoc przy naprawie zerwanej blachy na dachu wieży kościelnej. Jestem bardzo wdzięczny za tak szybkie ogarnięcie tego problemu.
  10. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbierać będziemy ofiary na stypendia naukowe dla studiujących księży. Wszystkim za życzliwe wsparcie z całego serca dziękuję.
  11. W soboty, trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy grobów w sektorach B, C, i D. Można już także wymieniać dokumenty z sektora E. Bardzo proszę osoby zainteresowane o zapisywanie się w zakrystii na dogodny termin.
  12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.