Słowa Ewangelii według świętego Marka (Mk 6, 1-6)

Jezus przyszedł do swego rodzinnego miasta. A towarzyszyli Mu Jego uczniowie. Gdy zaś nadszedł szabat, zaczął nauczać w synagodze; a wielu, przysłuchując się, pytało ze zdziwieniem: «Skąd to u Niego? I co to za mądrość, która Mu jest dana? I takie cuda dzieją się przez Jego ręce! Czy nie jest to cieśla, syn Maryi, a brat Jakuba, Józefa, Judy i Szymona? Czyż nie żyją tu u nas także Jego siostry?» I powątpiewali o Nim.
A Jezus mówił im: «Tylko w swojej ojczyźnie, wśród swoich krewnych i w swoim domu może być prorok tak lekceważony».
I nie mógł tam zdziałać żadnego cudu, jedynie na kilku chorych położył ręce i uzdrowił ich. Dziwił się też ich niedowiarstwu. Potem obchodził okoliczne wsie i nauczał.

XII NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.06.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. W dzisiejszą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek zbieramy ofiary na stypendia naukowe dla studiujących księży. Wszystkim za życzliwe wsparcie z całego serca dziękuję.
 3. We wtorek na godz. 20.00 zapraszam wszystkich państwa z Rady Parafialnej. Spotkanie odbędzie się na plebanii. Natomiast na przyszły wtorek, zapraszam wszystkich Państwa z Komitetu Dni Ziemi Pustelnickiej. Spotkanie odbędzie się również o godz. 20.00 na plebanii.
 4. Trwa oktawa Bożego Ciała. Codziennie po nabożeństwie czerwcowym procesja eucharystyczna wokół kościoła. Serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i naszych strażaków. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała we czwartek 23 czerwca po nabożeństwie czerwcowym. Po procesji poświęcenie wianków z kwiatów i ziół.
 5. Bardzo serdecznie pragnę podziękować mieszkańcom ul. Warszawskiej z Pustelnika, mieszkańcom Zawiesiuch, Krubek – Górek i Ciopanu, za przygotowane dekoracje ołtarzy. Dziękuję wszystkim, którzy pracowali przy budowie ołtarzy, za przekazane do kościoła kwiaty. Serdecznie dziękuję ministrantom, bielankom, sypaczkom, Paniom i Panom z Żywego Różańca, Panom z asysty kościelnej, naszym strażakom za udział w procesji i Wam wszystkim za Waszą obecność i wspólną modlitwę. Dziękuje też P. Przemkowi za przygotowane śpiewy.
 6. We czwartek przypada uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Msze Św. w tym dniu o godz. 17.00 i 18.00.
 7. Również we czwartek od godz. 16.00 spowiedź dla dzieci i młodzieży przed zakończeniem roku szkolnego. Dzieci i młodzież serdecznie zapraszam.
 8. We czwartek przypada 17r. święceń biskupich naszego ordynariusza Biskupa Romualda Kamińskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych codziennych modlitwach.
 9. W piątek przeżywać będziemy uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po nabożeństwie czerwcowym, odmówimy akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu. Ze wspólnym odmówieniem aktu, łączy się możliwość zyskania odpustu zupełnego. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy wszystkich bardzo serdecznie zapraszam.
 10. Z racji uroczystości, w najbliższy piątek możemy spożywać pokarmy mięsne.
 11. W piątek o godz. 8.00 uroczysta Msza Św. kończąca Rok Szkolny. Zapraszam wszystkie dzieci, młodzież, rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły.
 12. W sobotę przypada wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Do udziału we Mszy Św. w tym dniu, wszystkich serdecznie zapraszam.
 13. W soboty, trwa wymiana dokumentów cmentarnych. Dotyczy grobów w sektorach B, C, i D. Można już także wymieniać dokumenty z sektora E. Bardzo proszę osoby zainteresowane o zapisywanie się w zakrystii na dogodny termin.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content