Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 07.08.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo Wypominkowe jest odprawiane w niedzielę o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to I Niedziela Miesiąca – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Bardzo serdecznie zapraszam ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i naszych strażaków.
 4. We wtorek przeżywać będziemy święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża, patronki Europy. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy w intencji Europy serdecznie zapraszam.
 5. We środę przypada święto Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 6. Przyszła niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary, które zbierać będziemy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 7. W przyszły poniedziałek 15 sierpnia, przypada uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny a jednocześnie – uroczystość patronki naszej diecezji – Matki Bożej Zwycięskiej. Porządek Mszy Świętych 15 sierpnia – jak w każdą niedzielę. Wieczorna Msza Św. w przyszłą niedzielę będzie już Mszą Św. z uroczystości Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
 8. W poniedziałek 15 sierpnia przypada również 102 rocznica zwycięskiej Bitwy Warszawskiej zwanej „Cudem nad Wisłą”. Zachęcamy do udziału w uroczystościach w niedalekim Ossowie lub w Radzyminie.
 9. W uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, po każdej Mszy Św. poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 10. W tym roku w naszej parafii przeżywać będziemy Misje Parafialne. Rozpoczniemy je w niedzielę 16 października. Trwać będą cały tydzień. Niebawem na plakatach przed kościołem jak również i na stronie parafialnej będziemy mogli się zapoznać z programem. Będziemy się starali, aby program znalazł się także w każdej rodzinie.
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.