Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXII NIEDZIELA ZWYKŁA – 28.08.2022r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo Wypominkowe jest odprawiane w niedzielę o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. W tym tygodniu rozpoczynamy nowy rok szkolny. Inaugurować go będziemy Mszą Św. we czwartek 1 września o godz. 8.00. Dzieci, młodzież i rodziców zapraszam do spowiedzi od jutra. Możliwość spowiedzi w poniedziałek, wtorek i we środę od godz. 16.30.
  4. We czwartek 01 września przeżywać będziemy 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej i napaści Niemiec na Polskę. W naszych modlitwach starajmy się każdego dnia pamiętać o naszych rodakach, którzy oddali swoje życie za wolność naszej Ojczyzny.
  5. W piątek przypada I Piątek Miesiąca. Spowiedź od godz. 16.15. Msze Św. o godz. 17.00 i 18.00.
  6. W sobotę I Sobota Miesiąca. O godz. 15.00 Msza Św. w int. Żywego Różańca. Po Mszy Św. nabożeństwo różańcowe prowadzone przez Koła Żywego Różańca. Wszystkich miłośników modlitwy różańcowej serdecznie zapraszam.
  7. W najbliższą sobotę, od godz. 9.00 w zakrystii, przyjmowane będą intencje mszalne na nowy rok kalendarzowy. Zainteresowane osoby serdecznie zapraszam.
  8. Przyszła niedziela to I Niedziela Miesiąca – niedziela adoracyjna. Po Mszy Św. o godz. 9.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo adoracyjne i procesja eucharystyczna. Zapraszam wszystkich ministrantów, bielanki, sypaczki, Panie i Panów z Żywego Różańca, Panów z asysty kościelnej i naszych strażaków.
  9. W przyszłą niedzielę, po wszystkich Mszach Św. do puszek, zbierać będziemy ofiary na utrzymanie Katolickiego Ośrodka Adopcyjnego.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.