Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 15, 9-17)

Jezus powiedział do swoich uczniów:
«Jak Mnie umiłował Ojciec, tak i Ja was umiłowałem. Trwajcie w miłości mojej! Jeśli będziecie zachowywać moje przykazania, będziecie trwać w miłości mojej, tak jak Ja zachowałem przykazania Ojca mego i trwam w Jego miłości.
To wam powiedziałem, aby radość moja w was była i aby radość wasza była pełna.
To jest moje przykazanie, abyście się wzajemnie miłowali, tak jak Ja was umiłowałem. Nikt nie ma większej miłości od tej, gdy ktoś życie swoje oddaje za przyjaciół swoich.
Wy jesteście przyjaciółmi moimi, jeżeli czynicie to, co wam przykazuję. Już was nie nazywam sługami, bo sługa nie wie, co czyni jego pan, ale nazwałem was przyjaciółmi, albowiem oznajmiłem wam wszystko, co usłyszałem od Ojca mego.
Nie wy Mnie wybraliście, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał – aby Ojciec dał wam wszystko, o cokolwiek Go poprosicie w imię moje. To wam przykazuję, abyście się wzajemnie miłowali».

XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.09.2022r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedzielę o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejsza niedziela to II niedziela miesiąca. Ofiary zbierane dziś na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję. Bóg zapłać!
  4. We środę przeżywać będziemy święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Natomiast we czwartek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
  5. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godz. 12.30. Rodziców i dzieci bardzo proszę o konieczną obecność.
  6. Również w przyszłą niedzielę, ofiary które złożymy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
  7. Powoli zbliżamy się do naszych Misji Parafialnych. Na stoliku obok prasy, jest do wzięcia szczegółowy program Misji. Bardzo proszę, by taki program znalazł się w każdej rodzinie nie tylko w domu. Zachęcam Was kochani i bardzo proszę o codzienną modlitwę w intencji Misji. Mamy ją wydrukowaną na kartce folderkowej.
  8. W sobotę 24 września i w niedzielę 25 września przypadają Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej i nasz rodzinny piknik ogródkowy.
  9. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  10. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.