Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXV NIEDZIELA ZWYKŁA – 18.09.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w niedzielę o godz. 17.15. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Ofiary, które dziś złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego w Tarchominie. Za życzliwą pomoc i wsparcie serdecznie dziękuję.
 4. Dziś przeżywamy Światowy Dzień Środków Społecznego Przekazu. To dobry czas, by zastanowić się, jakie miejsce w naszym życiu zajmują nasze, katolickie media.
 5. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i za wychowawców. W naszych codziennych modlitwach prośmy Pana Boga, by w procesie wychowawczym dzieci i młodzieży dbano o prawdziwy przekaz wartości, wartości ewangelicznych.
 6. Spotkanie rodziców i dzieci z kl. III przygotowujących się do I Komunii Św. odbędzie się dzisiaj po Mszy Św. o godz. 12.30. Rodziców i dzieci bardzo proszę o konieczną obecność.
 7. Również dzisiaj o godz. 15.00 poświęcenie kapliczki Matki Bożej Fatimskiej na prywatnej posesji Ciopan 11A. Wszystkich sąsiadów i mieszkańców Ciopanu – wraz z gospodarzem tej uroczystości – serdecznie zapraszam.
 8. We środę przypada święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Natomiast w piątek wypada wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 9. W najbliższą sobotę 24 września i w niedzielę 25 września przypadają Dni Kultury Ziemi Pustelnickiej i nasz rodzinny piknik ogródkowy.
 10. Zbliżamy się już moi drodzy do naszych Misji Parafialnych. Na stoliku obok prasy, jest do wzięcia szczegółowy program Misji. Bardzo proszę, by taki program znalazł się w każdej rodzinie nie tylko w domu. Zachęcam Was kochani i bardzo proszę o codzienną modlitwę w intencji Misji. Mamy ją wydrukowaną na kartce folderkowej.
 11. Przed nami październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszam Wszystkich Was moi kochani do wspólnej modlitwy różańcowej. Modlić się będziemy w intencji wszystkich rodzin i wszystkich rodziców w naszej parafii. Już w przyszłym tygodniu będzie wywieszony grafik różańcowy.
 12. W najbliższą sobotę kancelaria parafialna nie będzie czynna. Osoby, które zapisały się w celu załatwienia spraw cmentarnych, bardzo proszę o zapisy na inną sobotę. Za tę zmianę bardzo serdecznie Wszystkich zainteresowanych przepraszam.
 13. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
 14. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.