Słowa Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 16-20)

Jedenastu uczniów udało się do Galilei, na górę, tam gdzie Jezus im polecił. A gdy Go ujrzeli, oddali Mu pokłon. Niektórzy jednak wątpili. Wtedy Jezus podszedł do nich i przemówił tymi słowami:
«Dana Mi jest wszelka władza w niebie i na ziemi. Idźcie więc i nauczajcie wszystkie narody, udzielając im chrztu w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego. Uczcie je zachowywać wszystko, co wam przykazałem. A oto Ja jestem z wami przez wszystkie dni, aż do skończenia świata».

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w październikowe niedziele – z racji nabożeństwa różańcowego – o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejsza niedziela to II niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice swoje spotkanie mieć będą w kościele natomiast dzieci w salce przy kaplicy. Rodziców i dzieci bardzo proszę o konieczną obecność.
 4. Ofiary, które dziś złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie bardzo serdecznie wszystkim dziękuję. Bóg zapłać!
 5. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. zbieramy do puszek ofiary na papieski fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za życzliwe wsparcie tego dzieła wszystkim dziękuję.
 6. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili nabożeństwa różańcowe. Dziękuję mieszkańcom Kątów Goździejewskich I, dzieciom z klas III, IV, V i VI. Pani katechetce za pomoc i przygotowanie z dziećmi różańca. Dziękuję także wspólnocie Żywego Różańca za przygotowane rozważania i poprowadzenie nabożeństwa. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
  09.10. niedziela Mieszkańców Ciopanu
  10.10. poniedziałek – kl. VII
  11.10. wtorek – kl. VIII
  12.10. środa – kl. IV
  13.10. czwartek – ks. Proboszcz
  14.10. piątek – Państwa Nauczycieli
  15.10. sobota – Żywy Różaniec
 7. W przyszłym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
  16.10. niedziela – Mieszkańców Poręb
  22.10. sobota – Misjonarze
  23.10. niedziela – Mieszkańców Choin
 8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy już Misje Parafialne. Na stoliku obok prasy, jest do wzięcia szczegółowy program Misji. Bardzo Was proszę, by taki program znalazł się w każdej rodzinie nie tylko w domu. Zachęcam Was też kochani i bardzo proszę o codzienną modlitwę w intencji Misji. Mamy ją wydrukowaną na kartce folderkowej.
 9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. dla osób, które przeżywały trzydziesto trzy dniowe rekolekcje. Mszę Św. zakończymy uroczystym Aktem Zawierzenia Maryi. Wszystkie te osoby serdecznie zapraszam.
 10. W misyjny piątek 21 października od godz. 13.00 będą odwiedziny chorych w domach przez Ojców Misjonarzy. Będzie możliwość przyjęcia przez chorych sakramentów świętych. Osoby leżące i ciężko chore, możemy już zgłaszać w zakrystii.
 11. W dniach Misji Św. zmieniony będzie czas nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa różańcowe we wtorek 18 października, we środę, czwartek i piątek będą odprawiane o godz. 17.15. W niedziele o godz. 17.30. W pozostałe dni, Ojcowie Misjonarze podadzą godziny na bieżąco.
 12. W czasie Misji Św. kancelaria nie będzie czynna. Będą tylko załatwiane sprawy pogrzebowe.
 13. W zakrystii można już zgłaszać zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe znajdziemy na stoliku obok prasy.
 14. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
 15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content