Apostołowie zebrali się u Jezusa i opowiedzieli Mu wszystko, co zdziałali i czego nauczali. A On rzekł do nich: «Pójdźcie wy sami osobno na pustkowie i wypocznijcie nieco». Tak wielu bowiem przychodziło i odchodziło, że nawet na posiłek nie mieli czasu.
Odpłynęli więc łodzią na pustkowie, osobno. Lecz widziano ich odpływających. Wielu zauważyło to i zbiegli się tam pieszo ze wszystkich miast, a nawet ich wyprzedzili. Gdy Jezus wysiadł, ujrzał wielki tłum. Zlitował się nad nimi, byli bowiem jak owce nie mające pasterza. I zaczął ich nauczać o wielu sprawach.

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.10.2022r.

1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
  2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w październikowe niedziele – z racji nabożeństwa różańcowego – o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
  3. Dzisiejsza niedziela to II niedziela miesiąca. Po Mszy Św. o godz. 12.30 spotkanie rodziców i dzieci z kl. III. Rodzice swoje spotkanie mieć będą w kościele natomiast dzieci w salce przy kaplicy. Rodziców i dzieci bardzo proszę o konieczną obecność.
  4. Ofiary, które dziś złożyliśmy na tacę, przeznaczone są na prace budowlano – remontowe w naszym kościele. Za życzliwą pomoc i wsparcie bardzo serdecznie wszystkim dziękuję. Bóg zapłać!
  5. Również dzisiaj, po wszystkich Mszach Św. zbieramy do puszek ofiary na papieski fundusz „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. Za życzliwe wsparcie tego dzieła wszystkim dziękuję.
  6. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili nabożeństwa różańcowe. Dziękuję mieszkańcom Kątów Goździejewskich I, dzieciom z klas III, IV, V i VI. Pani katechetce za pomoc i przygotowanie z dziećmi różańca. Dziękuję także wspólnocie Żywego Różańca za przygotowane rozważania i poprowadzenie nabożeństwa. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
    09.10. niedziela Mieszkańców Ciopanu
    10.10. poniedziałek – kl. VII
    11.10. wtorek – kl. VIII
    12.10. środa – kl. IV
    13.10. czwartek – ks. Proboszcz
    14.10. piątek – Państwa Nauczycieli
    15.10. sobota – Żywy Różaniec
  7. W przyszłym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca:
    16.10. niedziela – Mieszkańców Poręb
    22.10. sobota – Misjonarze
    23.10. niedziela – Mieszkańców Choin
  8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy już Misje Parafialne. Na stoliku obok prasy, jest do wzięcia szczegółowy program Misji. Bardzo Was proszę, by taki program znalazł się w każdej rodzinie nie tylko w domu. Zachęcam Was też kochani i bardzo proszę o codzienną modlitwę w intencji Misji. Mamy ją wydrukowaną na kartce folderkowej.
  9. Również w przyszłą niedzielę o godz. 16.00 Msza Św. dla osób, które przeżywały trzydziesto trzy dniowe rekolekcje. Mszę Św. zakończymy uroczystym Aktem Zawierzenia Maryi. Wszystkie te osoby serdecznie zapraszam.
  10. W misyjny piątek 21 października od godz. 13.00 będą odwiedziny chorych w domach przez Ojców Misjonarzy. Będzie możliwość przyjęcia przez chorych sakramentów świętych. Osoby leżące i ciężko chore, możemy już zgłaszać w zakrystii.
  11. W dniach Misji Św. zmieniony będzie czas nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa różańcowe we wtorek 18 października, we środę, czwartek i piątek będą odprawiane o godz. 17.15. W niedziele o godz. 17.30. W pozostałe dni, Ojcowie Misjonarze podadzą godziny na bieżąco.
  12. W czasie Misji Św. kancelaria nie będzie czynna. Będą tylko załatwiane sprawy pogrzebowe.
  13. W zakrystii można już zgłaszać zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe znajdziemy na stoliku obok prasy.
  14. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
  15. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.