Parafia św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.10.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w październikowe niedziele – z racji nabożeństwa różańcowego – o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Parafialne Misje Święte. Msze Św. dzisiaj z naukami misyjnymi dla wszystkich. Jutro po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00, Misyjna Droga Krzyżowa ulicami Pustelnika. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam. W piątek Uroczystość Rodziny Chrześcijańskiej – dzień Odnowienia Ślubów Małżeńskich. Starajmy się, by w tym jakże uroczystym wydarzeniu, nie zabrakło żadnego małżeństwa. Również w piątek o godz. 11.00 Msza Św. dla chorych z sakramentem chorych. Od godz. 13.00 Ojcowie Misjonarze wyjadą do chorych. Osoby leżące, niemogące być w tym dniu w kościele, możemy zgłaszać w zakrystii. W sobotę o godz. 11.00 Msza Św. dla matek w stanie błogosławionym i błogosławieństwo małych dzieci. Po Mszy Św. wieczornej o godz. 18.00 procesja fatimska ze świecami wokół kościoła. W przyszłą niedzielę uroczyste zakończenie Misji Świętych a po Mszy Św. o godz. 12.30 poświęcenie krzyża misyjnego.
 4. Spowiedź misyjna odbywać się będzie we środę i we czwartek. Spowiadać będziemy rano od godz. 8.00 i wieczorem od godz. 17.00. Będą zaproszeni księża dlatego bardzo Wszystkich Was proszę, zatroszczmy się o to, by każdy z nas ze spowiedzi misyjnej mógł skorzystać.
 5. Dzisiaj, o godz. 16.00 Msza Św. dla osób, które przeżywały trzydziesto trzy dniowe rekolekcje. Mszę Św. zakończymy uroczystym Aktem Zawierzenia Maryi. Wszystkie te osoby bardzo serdecznie zapraszam.
 6. W dniach Misji Św. zmieniony będzie czas nabożeństw różańcowych. Nabożeństwa różańcowe we wtorek 18 października, we środę, czwartek i piątek będą odprawiane o godz. 17.15. W niedziele o godz. 17.30. W pozostałe dni, Ojcowie Misjonarze podadzą godziny na bieżąco.
 7. W czasie Misji Św. kancelaria nie będzie czynna. Będą tylko załatwiane sprawy pogrzebowe.
 8. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili nabożeństwa różańcowe. Dziękuję mieszkańcom Ciopanu, młodzieży z klas VII, VIII, i dzieciom z kl. IV. Pani katechetce za pomoc i przygotowanie z dziećmi różańca. Serdecznie dziękuję Państwu Nauczycielom, a także wspólnocie Żywego Różańca za przygotowane rozważania i poprowadzenie nabożeństwa. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca: dzisiaj bardzo proszę mieszkańców Poręb a w przyszłą niedzielę mieszkańców Choin.
 9. W zakrystii można już zgłaszać zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe znajdziemy na stoliku obok prasy.
 10. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
 11. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.