Słowa Ewangelii według świętego Jana (J 20, 1-9)

Pierwszego dnia po szabacie, wczesnym rankiem, gdy jeszcze było ciemno, Maria Magdalena udała się do grobu i zobaczyła kamień odsunięty od grobu. Pobiegła więc i przybyła do Szymona Piotra oraz do drugiego ucznia, którego Jezus kochał, i rzekła do nich: «Zabrano Pana z grobu i nie wiemy, gdzie Go położono».
Wyszedł więc Piotr i ów drugi uczeń i szli do grobu. Biegli obydwaj razem, lecz ów drugi uczeń wyprzedził Piotra i przybył pierwszy do grobu. A kiedy się nachylił, zobaczył leżące płótna, jednakże nie wszedł do środka.
Nadszedł potem także Szymon Piotr, idący za nim. Wszedł on do wnętrza grobu i ujrzał leżące płótna oraz chustę, która była na Jego głowie, leżącą nie razem z płótnami, ale oddzielnie zwiniętą w jednym miejscu. Wtedy wszedł do wnętrza także i ów drugi uczeń, który przybył pierwszy do grobu. Ujrzał i uwierzył. Dotąd bowiem nie rozumieli jeszcze Pisma, które mówi, że On ma powstać z martwych.

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.10.2022r.

 1. Msze Św. niedzielne w naszej parafii, są odprawiane: w sobotę o godz. 18.00 i w niedzielę o godz. 9.00, 11.00, 12.30, wieczorna Msza Św. o godz. 18.00.
 2. Nabożeństwo wypominkowe jest odprawiane w październikowe niedziele – z racji nabożeństwa różańcowego – o godz. 17.00. Do wspólnej modlitwy w intencji naszych bliskich zmarłych serdecznie zapraszam.
 3. Dzisiejszą niedzielą kończymy nasze święte Misje Parafialne.
 4. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Misyjny rozpoczynający w Kościele Tydzień Misyjny. W naszych codziennych modlitwach prośmy dobrego Boga o nowe i liczne powołania misyjne. Niech ten tydzień ukaże nam potrzebę codziennej modlitwy za misjonarki, misjonarzy, o ewangelizację ludów.
 5. W przyszłą niedzielę, na zakończenie Tygodnia Misyjnego, ofiary, które złożymy na tacę będą przeznaczone na misje. Za życzliwe wsparcie misyjnych potrzeb, z całego serca dziękuję. Bóg zapłać!
 6. W piątek przypada święto Św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Do udziału we Mszy Św. i do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszam.
 7. Bardzo serdecznie pragnę podziękować Wszystkim, którzy w minionym tygodniu prowadzili nabożeństwa różańcowe. Dziękuję mieszkańcom Poręb a także wspólnocie Żywego Różańca za przygotowane rozważania i poprowadzenie nabożeństwa. W tym tygodniu bardzo serdecznie proszę o poprowadzenie różańca: dzisiaj bardzo proszę mieszkańców Choin a w tygodniu:
  24.10. poniedziałek – kl. V
  25.10. wtorek – kl. VI
  26.10. środa – kl. VII
  27.10. czwartek – ks. Proboszcz
  28.10. piątek – kl. VIII
  29.10. sobota – Żywy Różaniec
  30.10. niedziela – Mieszkańcy Pustelnika
 8. W zakrystii można już zgłaszać zmarłych na tegoroczne wypominki. Kartki wypominkowe znajdziemy na stoliku obok prasy.
 9. Powoli zbliżamy się kochani do Uroczystości Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu będą u nas odprawiane w kościele o godz. 8.00 i 9.00. Uroczysta Msza Św. na cmentarzu będzie odprawiona o godz. 12.30. Bardzo też serdecznie proszę abyśmy sprzątając groby naszych bliskich zmarłych, śmieci składali w wyznaczonych do tego miejscach. Bardzo o to proszę.
 10. W najbliższą sobotę z racji kongregacji dekanalnej, kancelaria nie będzie czynna. Osoby, które były zapisane w sprawach cmentarnych do kancelarii, bardzo proszę o wybranie innego terminu.
 11. Trwa wymiana dokumentów cmentarnych dla grobów w sektorach C, D, E i F. Bardzo proszę o zapisywanie się w zakrystii.
 12. Przy wyjściu z kościoła jest do nabycia prasa katolicka.

Copyright © 1540-2024 Parafia Rzymskokatolicka p. w.  św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Pustelniku
Wszystkie prawa zastrzeżone.

Skip to content